Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowa generacja opalarek

Ocena: 4.5
1830

Nowe opalarki Bosch gwaratnują fachowcom, m.in. stolarzom, instalatorom, elektrykom i mechanikom samochodowym wygodniejszą, mniej męczącą pracę. Umożliwiają też pełną kontrolę narzędzia, niezależnie od tego, czy jest ono używane do usuwania lakieru, farby, kitu okiennego, formowania rur, obkurczania węży czy zgrzewania tworzyw sztucznych. Szeroka gama osprzętu do opalarek oferowanego przez Bosch sprawia, że narzędzia są niezwykle wszechstronne: w ofercie marki znajdziemy m.in. dyszę do ram okiennych, dyszę do spawania i przewody termokurczliwe.

Komfortowa regulacja przepływu powietrza i temperatury umożliwia pełną kontrolę pracy. Fot. Bosch

Dłuższa żywotność, lepsza ergonomia – Bosch prezentuje nową generację opalarek: GHG 23-66 Professional w wersji z rękojeścią pistoletową oraz GHG 20-60 Professional z rękojeścią prostą. Oba modele są wyposażone w wysokiej mocy silniki. Dzięki zoptymalizowanej cyrkulacji powietrza oferują o 30% dłuższą żywotność od modeli poprzedniej generacji.

Do ambitnych zadań: opalarka GHG 23-66 Professional

Wyjątkowo wydajny model GHG 23-66 Professional osiąga moc 2.300 W i temperaturę roboczą 650 stopni Celsjusza. Opalarka oferuje cyfrową regulację temperatury oraz 10-stopniową regulację przepływu powietrza w zakresie od 150 do 500 l/m. Urządzenie jest przeznaczone do wymagających zastosowań, np. zgrzewania elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, tj, plandeki samochodowe, folie do oczek wodnych lub membrany dachowe. Kontrola temperatury i przepływu powietrza, które również w tym modelu można łatwo odczytać na wyświetlaczu LCD 1,4", oferuje maksymalną precyzję pracy i zapobiega stopieniu lub nadpaleniu materiałów wrażliwych na wysokie temperatury. Wyjątkowy komfort obsługi zapewniają cztery programy pracy z ustawionymi wartościami przepływu powietrza i temperatury, przeznaczone do podstawowych zastosowań. W przypadku przegrzania grzałka opalarki GHG 23-66 Professional wyłącza się automatycznie i jest schładzana przez pracującą nadal dmuchawę.

Precyzyjny rezultat pracy w miejscach trudno dostępnych: GHG 20-60 Professional

Używając opalarki GHG 20-60 Professional możemy pracować bardzo precyzyjne. Narzędzie w konstrukcji z rękojeścią prostą umożliwia bowiem pracę blisko powierzchni materiału, co jest istotne np. podczas spawania wykładzin podłogowych wykonanych z PVC lub linoleum. Równie łatwo i bez wysiłku można pracować narzędziem w miejscach o utrudnionym dostępie. Model GHG 20-60 Professional osiąga moc 2.000 W i temperaturę roboczą 630 stopni Celsjusza. Opalarka oferuje dwa stopnie przepływu powietrza oraz dziewięć stopni temperatury, które można ustawić za pomocą pokrętła.

Źródło: Bosch

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: