Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nauka kosztorysowania w sieci

Ocena: 0
10313
Firma Athenasoft jako pierwsza w branży uruchamia kurs e-learningowy poświęcony tematyce kosztorysowania.
W ramach kolejnych lekcji uczestnik zapoznaje się z takimi zagadnieniami jak: podstawowe pojęcia w kosztorysowaniu, metody sporządzania kosztorysów, sposoby kalkulacji składników ceny kosztorysowej, elementy kosztorysu czy też kalkulacja rusztowań na budowie. Obszernie omówiono także problematykę przedmiarowania. Całość ilustrowana jest przykładowymi obliczeniami oraz wzorami niektórych dokumentów. Na zakończenie kursu można sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując samodzielnie zadania kosztorysowe oraz test.

Zaletą szkolenia, obok obszernego zakresu treści, jest jego ciekawa forma graficzna, możliwość przerabiania lekcji w dowolnych sekwencjach, w tym powracania do trudniejszych dla zapamiętania zagadnień. Uczestnictwo w kursie pozwala początkującym kosztorysantom w przekrojowy sposób zapoznać się z teorią kosztorysowania, zaś tym bardziej doświadczonym – odświeżyć i uporządkować swoją wiedzę na ten temat. Jest atrakcyjną alternatywą w stosunku do zgłębiania drukowanych podręczników czy też udziału w tradycyjnym szkoleniu.

Kurs stworzono z wykorzystaniem technologii e-learning TeleEdu opracowanej przez Instytut Maszyn Matematycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.akademia.ath.pl.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (177) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: