Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nadjeżdża nowy Actros

Ocena: 0
1855
Nowy, dalekobieżny Mercedes-Benz Actros wkracza właśnie w ostateczną fazę testów.
Nawet zamaskowany, nowy Actros zdradza typową dla Mercedesa stylistykę, połączoną z udoskonaloną aerodynamiką i innowacyjną koncepcją oświetlenia
Fot. Mercedes-Benz


Ciężarówka trafi do sprzedaży już w II połowie br. Jako pierwsza na rynku, będzie spełniać normę emisji spalin Euro VI, obowiązującą od 2014 roku.

Nowy Actros kontynuuje misję poprzednika, oferując przewoźnikom i kierowcom jeszcze wyższy stopień ekonomii, dynamiki i komfortu. Aby temu sprostać, zaprojektowano zupełnie nową kabinę sypialną, dostępną w sześciu podstawowych wersjach. Nawet zamaskowany, Actros zdradza typową dla Mercedesa stylistykę, połączoną z udoskonaloną aerodynamiką oraz innowacyjną koncepcją oświetlenia.

Pod kabiną zagoszczą przedstawiciele nowej rodziny silników Mercedes-Benz, produkowanych od niedawna w Mannheim. Początkowo dostępne będą wersje o mocy od 310 do 375 kW, generujące od 2100 do 2500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki nowoczesnej technologii – z unikalnym systemem wtrysku X-Pulse, układem oczyszczania spalin BlueTec oraz filtrem cząstek stałych na czele – wszystkie silniki będą spełniać normę emisji spalin Euro VI, która będzie obowiązywać od 2014 r. W porównaniu do Euro V, zakłada ona znaczną redukcję emisji tlenków azotu i cząstek stałych (odpowiednio o 80 i 67 %).

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (179) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: