Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Mostostal Warszawa o swoim doświadczeniu w B+R

Ocena: 0
1948

Mostostal Warszawa dzieli się swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem w zakresie badań i rozwoju. 9 października 2018 r. przedstawiciel Spółki uczestniczył w II Konferencji "Jak skutecznie tworzyć strategie badań i rozwoju w polskim przemyśle".

Juliusz Żach, Kierownik Działu Badań i Rozwoju w Mostostalu Warszawa podczas swojego wystąpienia. Źródło: KPK PB UE, fot. Sława Duszyńska

Podczas konferencji eksperci i praktycy zaprezentowali historie projektów, realizowanych z sukcesem w ramach unijnych Programów Ramowych. Motywem przewodnim wydarzenia były m.in. przykłady wykorzystania synergii między europejskimi i krajowymi funduszami, aspekty związane z zarządzaniem B+R w przedsiębiorstwach i najnowsze konkursy dla przedsiębiorstw realizujących prace B+R+I, a także rozwiązania legislacyjne, związane z działalnością badawczo-rozwojową.

"Od 2005 r. realizujemy projekty badawcze, dofinansowane z Programów Ramowych Komisji Europejskiej. Obecnie Mostostal Warszawa jest postrzegany jako bardzo doświadczony gracz, stawiany jako przykład dla firm, które również chciałby skorzystać z tej formy wsparcia swojego rozwoju. Postanowiłem prezentować, jak nasze projekty przyczyniły się do opracowania technologii mostów kompozytowych FRP oraz wdrożenia BIM" - mówi Juliusz Żach, Kierownik Działu Badań i Rozwoju.

Innowacyjność w biznesie, to jedna z kluczowych wartości Mostostal Warszawa, która jako jedyna firma w całej branży budowlanej w Polsce, trzynaście lat temu powołała własny Dział Badań i Rozwoju, który opracowuje innowacyjne technologie służące wzmocnieniu przewagi konkurencyjnej Spółki. Obecnie dział dysponuje 10-osobową doświadczoną kadrą inżynierską, warsztatem produkcyjnym materiałów kompozytowych. Mostostal Warszawa wspierając nowe technologie inwestuje nie tylko w rozwój firmy, ale co ważniejsze, w rozwój polskiej myśli inżynierskiej. Dział Badań i Rozwoju współpracuje niemal ze wszystkimi liczącymi się jednostkami badawczymi w Polsce i wieloma za granicą. Przedmiotem zainteresowania firmy są przede wszystkim: zastosowanie nowych materiałów budowlanych, efektywność energetyczna i zrównoważone budownictwo, jak również technologie komunikacyjno-informacyjne wspomagające prowadzenie procesów produkcyjnych.

"Organizatorem Konferencji był Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej, Partnerem strategicznym - KGHM Polska Miedź S.A. Honorowy patronat nad konferencją objęły: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii".

Źródło: Mostostal Warszawa

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: