Mostostal Płock wykona prace na Instalacji Visbreakingu w zakładzie PKN Orlen

Ocena: 5
1888

15 czerwca 2021 r. Mostostal Płock podpisał z Naftoremontem-Naftobudową umowę na wykonanie szeregu prac w ramach zadania wykonywanego na Instalacji Visbreakingu w Zakładzie Produkcyjnym PKN Orlen S.A. w Płocku. Wartość umowy: 18,2 mln zł netto.

 

 

Mostostal Płock realizuje strategiczne inwestycje i najważniejsze remonty instalacji w większości sektorów polskiego przemysłu. Pracujemy również dla polskiej chemii i petrochemii, której projekty realizujemy w najwyższej jakości. To znajduje potwierdzenie w naszej wieloletniej pracy przy inwestycjach PKN Orlen – mówi Jacek Szymanek, Prezes Zarządu Mostostalu Płock.

Prace zlecone Mostostalowi Płock związane są z montażem, antykorozją, izolacjami, próbami, czyszczenienie, suszeniem, PMI i wprowadzeniem do systemu SZEOR - rurociągów na estakadach wraz z ogrzewaniem parowym, konstrukcjami wsporczymi i zamocowaniami. Projekt realizowany będzie w ramach zadania inwestycyjnego nr 11241 pn. "Instalacja Visbreakingu w Zakładzie Produkcyjnym PKN Orlen S.A. w Płocku."

W instalacji Visbreakingu pozostałość próżniowa, która dotąd wykorzystywana była do produkcji ciężkich olejów opałowych czy asfaltu, będzie przetwarzana na produkty wysokomarżowe – benzynę i olej napędowy. Oznacza to, że rafineria będzie mogła prowadzić jeszcze bardziej pogłębiony przerób ropy naftowej, a tym samym uzyskiwać większe o kilka punktów procentowych ilości paliw z baryłki niż dotychczas.

 

Źródło: Mostostal Płock

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ