Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Mistrzostwa Polski w szlifowaniu - warszawskie eliminacje "Starcia Szlifierzy" za nami

Ocena: 0
1462
40 doświadczonych zawodników i 5 wymagających konkurencji. Właśnie zakończyły się regionalne eliminacje "Starcia Szlifierzy" w Warszawie. Zawody wyłoniły kolejne cztery osoby, które wraz ze zwycięzcami z Gdańska i Sosnowca, zmierzą się w Wielkim Finale we Wrocławiu.

Starcie Szlifierzy to pierwsze w Polsce branżowe zawody dla szlifierzy organizowane przez firmę 3M. "Zawody składają się z dwóch etapów - eliminacji regionalnych w Gdańsku, Warszawie i Sosnowcu oraz Wielkiego Finału, który odbędzie się w lutym 2017 roku we Wrocławiu. Uczestnicy "Starcia" rywalizują w pięciu branżowych konkurencjach, które sprawdzają ich wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności. Zawodom towarzyszom ogromne, sportowe emocje - również rywalizacja w Warszawie była pasjonującym widowiskiem" - mówi Elżbieta Kucicka, Marketing Manager z Grupy Biznesowej Przemysł w 3M Poland.

Wydarzenie to pomysł marki 3M na podniesienie rangi zawodu szlifierza. "Starcie Szlifierzy" pozwala na  promowanie i rozwijanie profesjonalnej wiedzy i umiejętności, edukowanie specjalistów w zakresie bezpieczeństwa pracy oraz integrację społeczności szlifierzy.

"Osoby, które w swojej pracy posługują się specjalistycznym sprzętem i narzędziami powinny nieustannie nabywać i zwiększać swoje umiejętności. Zarówno poprzez swoją codzienną pracę, jak i uczestnictwo w wydarzeniach i konkursach branżowych. Stąd pomysł na "Starcie Szlifierzy" - wyjątkowe wydarzenie, które daje możliwość kształcenia swojego warsztatu, wymiany doświadczeń i promowania dobrych praktyk" - mówi Katarzyna Bownik z Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.

Zmagania zawodników obserwowało i oceniało wyjątkowe jury złożone z profesjonalistów. W Warszawie byli to: Piotr Ossowski z Działu Materiałów Ściernych 3M, Justyna Lenc "Welding Girl" - blogerka, spawaczka i ambasadorka wydarzenia oraz dr hab. inż. Tadeusz Sałaciński - Kierownik Zakładu Automatyzacji Obrabiarek i Obróbki Skrawaniem Politechniki Warszawskiej, która była partnerem wydarzenia.

"Nasza współpraca tworzy skuteczne połączenie pomiędzy nauką i biznesem. Zarówno 3M Poland jak i Politechnika Warszawska dobrze rozumieją sens i znaczenie kształcenia zawodowców oraz ciągłego podnoszenia kwalifikacji" - powiedział Tomasz Chmielewski, prof. ndzw. dr hab. inż. z Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Najlepsi w warszawskiej edycji "Starcia Szlifierzy" okazali się kolejno Witold Sala z firmy MUEHLHAN Polska (1 miejsce), Tomasz Witman z firmy FEREX (2 miejsce), Sylwester Boratyński z firmy KORAB, (3 miejsce). Wyróżniony został także Bartosz Cudzanowski z firmy BWP Skórkiewicz.

Obok sportowej rywalizacji w programie "Starcia Szlifierzy" znalazły się też atrakcje przygotowane przez firmę 3M Poland - strefa fun, konkursy, oraz prezentacje rozwiązań i produktów marek Cubitron™ II, Scotch-Brite™, Speedglas™ i VHB™.

W 2016 roku odbędą się jeszcze jedne zawody - w październiku podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Sosnowcu. Wielki Finał "Starcia Szlifierzy" został zaplanowany na luty 2017 roku w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu

Źródło i zdjęcie: 3M
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: