Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Mistrzostwa Kadry BHP 2017 za nami

Ocena: 0
4784

Zakończyła się już trzecia edycja ogólnopolskich Mistrzostw Kadry BHP. W tym roku do testu wiedzy przystąpiło ponad 1400 osób, które łącznie poświęciły ponad 39 godzin na odpowiedzi na pytania konkursowe. Najlepsi z nich stanęli do walki o zaszczytny tytuł Mistrza Kadry BHP oraz wartościowe nagrody.

Już po raz trzeci wyłoniono najlepszych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy w Polsce. Mistrzem Kadry BHP 2017 został Karol Żuchowski, który pokonał ponad 1400 konkurentów
Fot. Koalicja Bezpieczni w Pracy

W konkursie udział wzięli managerowie, doświadczeni praktycy, specjaliści, a także przedstawiciele środowiska akademickiego oraz studenci. Wśród uczestników znaleźli się również pasjonaci zainteresowani tematyką bezpieczeństwa i higieny pracy, niezwiązani zawodowo z branżą. Największa liczba zgłoszeń pochodziła z województwa mazowieckiego (15%) i śląskiego (12%).

Mistrzem Kadry BHP 2017 został Karol Żuchowski z firmy Ka-gra,, który pokonał ponad 1400 konkurentów. Kolejne miejsca na podium zajęli Michał Walenciak z firmy Teleskop i Szymon Konca z InouticDeceunick.

Mistrzostwa Kadry BHP składały się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, złożony z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Pięćdziesiąt osób, które uzyskały najwyższą liczbę punktów, zakwalifikowało się do drugiego etapu, w którym na uczestników czekał kolejny test, składający się tym razem z dwudziestu pytań zamkniętych oraz pięciu pytań otwartych Już po raz drugi, dodatkowym utrudnieniem w konkursie były ujemne punkty przyznawane za udzielenie błędnej odpowiedzi.

Największą trudność sprawiło uczestnikom udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie o obowiązek przeprowadzania okresowych ćwiczeń ewakuacyjnych w obiektach, gdzie występuje strefa pożarowa, w której może jednocześnie przebywać ponad 50 osób. Tylko 10 osób wiedziało, że pracodawca nie ma takiego obowiązku, jeśli ww. osoby nie są stałymi użytkownikami tego obiektu.

Na wyniki drugiego etapu składały się punkty otrzymane za udzielenie poprawnych odpowiedzi w teście wiedzy (40% punktacji) oraz ocena przyznana przez Komisję Konkursową za odpowiedzi na pytania otwarte (60% punktacji). W przypadku pytań opisowego pod uwagę brane były najlepiej dobrane narzędzia oraz umiejętność wykorzystania doświadczenia specjalistów.

Nad poprawnością merytoryczną Mistrzostw Kadry BHP czuwała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Koalicji Bezpieczni w Pracy i Patronów Merytorycznych konkursu, do których należą: Centralny Instytut Ochrony Pracy, Konfederacja Lewiatan, Państwowa Inspekcja Pracy, Pracodawcy RP, Urząd Dozoru Technicznego.

Laureaci oprócz tytułów otrzymali również atrakcyjne nagrody (iPhone 6S, tablet, kamerę, bony szkoleniowe, voucher na konferencję oraz koszulki rowerowe i kurtki typu Softshell). Upominki ufundowały MOVIDA, Koalicja Bezpieczni w Pracy, SEKA S.A , PW Krystian.

 

Źródło: Koalicja Bezpieczni w Pracy

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -