Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Metrostav wybuduje obwodnicę na autostradzie D6 w Czechach

Ocena: 0
2135

Firma Metrostav podpisała kontrakt na budowę obwodnicy Řevničov na autostradzie D6 w Czechach. Łączna wartość inwestycji to ponad 42 miliony Euro. Długość nowego obiektu infrastrukturalnego wynosi 4,2 km. Nad inwestycją Metrostav pracuje w konsorcjum z Eurovia CS a.s. oraz Swietelsky Stavební s.r.o. Przewidywany czas zakończenia budowy to kwiecień 2020 roku.

Martin Kulhavý, członek zarządu Metrostav Polska

Nowa obwodnica będzie znajdować się na południu od miasta Řevnice i na północ od miasta Krušovice. Nowa droga znacząco wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa drogowego na tym obszarze, skróci czas podróży do zachodnich granic kraju i pozwoli na lepsze połączenie Republiki Czeskiej z Niemcami.

Autostrada D6 łączy czeską Pragę z granicą Republiki Federalnej Niemiec. Na drodze występuje duży ruch każdego rodzaju środków transportu, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego. Nowa obwodnica istotnie zmniejszy ruch tranzytowy na obszarze zabudowanym gminy - dzięki drodze poprawią się warunki życia mieszkańców, obniży ryzyko wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów oraz zmniejszy poziom zanieczyszczenia powietrza czy emisji hałasu w obszarach mieszkalnych. Inwestycja, której wykonawcą jest Metrostav, poprawi ogólną dostępność regionu, co zwiększy jego atrakcyjność dla inwestorów i obywateli.

"Metrostav ma na koncie liczne projekty infrastrukturalne w Czechach. Mamy wieloletnie doświadczenie w budowaniu dróg - także w przypadku skomplikowanych warunków terenowych, geologicznych czy projektów tzw. ‘pod ruchem’ - gdzie stosuje się zaawansowane wdrożenia organizacji ruchu drogowego. Prace nad nową obwodnicą na autostradzie D6, która istotnie zmniejszy natężenie ruchu tranzytowego w miastach Řevnice oraz Krušovice i poprawi ogólną dostępność regionu już się rozpoczęły i potrwają do 2020 roku" - mówi Martin Kulhavý, członek zarządu Metrostav Polska.

Źródło i zdjęcia: Metrostav

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: