Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Mega konkurs dla personelu serwisowego

Ocena: 4.9
6913

30 września br. rozpoczyna się rejestracja uczestników do największego na świecie – i wciąż powiększającego swój zasięg – konkursu dla personelu serwisowego: VISTA – Volvo International Service Training Awards. Szacuje się, że do tegorocznej edycji konkursu przystąpi nawet 20000 pracowników stacji obsługi z ogólnoświatowej sieci serwisowej Volvo Trucks i Volvo Buses. Poprzez pracę zespołową i rozwój kompetencji VISTA przyciąga i zatrzymuje w organizacji najbardziej utalentowanych mechaników. 

W edycji konkursu VISTA, przeprowadzonej w latach 2017-2018, zwycięzył estoński zespół Viies Ratas. Fot. Volvo Trucks

Mimo że VISTA ma formułę konkursu, główną ideą jest motywowanie uczestników do pracy zespołowej w celu wzmacniania ducha współpracy i poczucia dumy, a także samodoskonalenia i rozwoju kompetencji. Dzięki VISTA pracownicy stacji obsługi mogą pogłębić swoją wiedzę i zwiększyć jakość pracy, co z kolei przyczynia się do wzrostu jakości obsługi.

Wysoko wykwalifikowani i zmotywowani mechanicy stanowią istotny element, umożliwiający stacjom obsługi Volvo Trucks sprawną diagnostykę i usuwanie usterek w pojazdach, przy zachowaniu wysokich standardów jakościowych. Ich umiejętności mają decydujący wpływ na zapewnienie maksymalnej dyspozycyjności samochodów ciężarowych.  

"Najwyższej klasy sieć serwisowa ma kluczowe znaczenie dla powodzenia działalności transportowej naszych klientów" – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks. "VISTA pokazuje jak ważni są nasi mechanicy, zaś sama rywalizacja wspomaga doskonalenie naszych umiejętności, dzięki czemu jesteśmy w stanie oferować usługi na absolutnie najwyższym poziome z pomocą najlepszych na świecie zespołów serwisowych."

VISTA rozrasta się z roku na rok. Szacuje się, że w tegorocznej edycji weźmie udział 20000 pracowników globalnej sieci serwisowej Volvo, skupionych w około 5000 zespołach. Organizując konkurs Volvo Trucks stawia czoła wyzwaniu, jakim jest rekrutacja i zatrzymanie w stacjach obsługi wykwalifikowanych pracowników.

"Mistrzostwa świata VISTA są dla uczestniczących w nich zespołów okazją do zaprezentowania światu swoich możliwości i zmierzenia się z najlepszymi przed liczącą dziesiątki tysięcy osób widownią. VISTA to coś więcej niż współzawodnictwo – to hołd dla pracy zespołowej, różnorodności i talentu, co czyni z niego wydarzenie wyjątkowe" – wyjaśnia Anna Rogbrant, menedżer projektu ds. VISTA.

Źródło: Volvo Polska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ