Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

LiuGong ogłasza wprowadzenie na rynek nowych koparek serii E dostosowanych do wymogów UE

Ocena: 0
2450
Firma LiuGong, globalny lider w zakresie produkcji pełnej gamy ciężkiego sprzętu, ogłosiła wprowadzenie trzech nowych koparek na rynek europejski, które mają być dostępne od maja 2014 roku.

Koparka 922 E

Nowa seria koparek E obejmuje wersje 922E i 925E - udoskonalone modele 922LC i 925LC - oraz większą, zupełnie nową maszynę 930E. Zgodnie z obecnymi standardami emisji spalin obowiązującymi w Unii Europejskiej koparki 922E, 925E i 930E wyposażone są w silniki Stage IIIB.

"Każda nowa koparka z serii E została stworzona na bazie wartości, które LiuGong stara się realizować we wszystkich swoich maszynach: niezawodności, bezpieczeństwa i sprawnego działania" - powiedział Xiaorong Zeng z działu marketingu koparek w firmie LiuGong. "Z powodzeniem zastosowaliśmy zrównoważone ekologicznie silniki zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej i uważamy, że w połączeniu z wieloma ergonomicznymi funkcjami oraz atrakcyjnym wzornictwem pomoże to wzmocnić pozycję koparek LiuGong w Europie".
 
Ciężar roboczy mniejszego modelu 922E wynosi 22 000 kg, a jego maksymalna głębokość kopania to 6595 mm, ciężar roboczy modelu 925E wynosi 25 500 kg, a jego maksymalna głębokość kopania to 6925 mm, natomiast ciężar roboczy modelu 930E wynosi 31 300 kg, a jego maksymalna głębokość kopania to 7300 mm.
 
Emisja spalin zgodna z normami UE
 
Każda maszyna z serii E wyposażona jest w silnik Tier IV Interim/Stage IIIB o pojemności 6,7 l marki Cummins, zgodny z regulacjami UE. Moc netto różni się w zależności od modelu i wynosi: 117 kW@2000 obr./min w przypadku koparki 922E, 129 kW@2000 obr./min w przypadku koparki 925E i 147 kW@1900 obr./min w przypadku koparki 930E.
 
W porównaniu do poprzednich modeli 922LC i 925LC, zużycie paliwa w maszynach 922E i 925E jest mniejsze odpowiednio o 8% i 5%, a siła kopania na łyżce większa odpowiednio o 5% i 11,8%.
 
Silniki QSB6.7 o mocy powyżej 130 kW wyposażone są w sprawdzony chłodzony układ recyrkulacji spalin (EGR), wysokociśnieniowy układ wtrysku paliwa z szyną Common Rail (HPCR) oraz filtr cząstek stałych Cummins. Tę kombinację elementów uzupełnia opatentowana przez firmę Cummins turbosprężarka VGT™, która stale reguluje prędkość przepływu powietrza w pojeździe, aby precyzyjnie dostosować go do prędkości obrotowej i obciążenia silnika, co zapewnia bardzo wysoką wydajność i doskonałe osiągi silnika.
 
Zaawansowany system inteligentnej kontroli mocy (IPC) równoważy pracę silnika i pompy hydraulicznej, aby zagwarantować niskie zużycie paliwa, do którego dodatkowo przyczynia się funkcja automatycznego przejścia na bieg jałowy, obniżająca prędkość silnika do 1000 obr./min, kiedy zawory sterujące znajdują się w pozycji neutralnej przez ponad siedem sekund.
 
Wydajność eksploatacyjną zwiększa ponadto zaawansowany układ hydrauliczny. Optymalizuje on pracę głównego zaworu regulacyjnego i cylindrów, aby poprawić szybkość działania osprzętu roboczego z przodu pojazdu, jednocześnie redukując straty powodowane przez amortyzator hydrauliczny, a tym samym zapewniając zwiększoną wydajność pracy.
 
Do wyboru dostępnych jest sześć trybów pracy, umożliwiających optymalizację osiągów maszyny i zużycia paliwa w zależności od rodzaju prowadzonych prac: Power (wspomagany), Economy (ekonomiczny), Fine (dokładny), Lifting (podnoszenie), Breaker (burzenie) i Attachment (osprzęt). Maszyny są ponadto wyposażone w dwubiegową automatyczną skrzynię biegów, co umożliwia przechodzenie od wysokiej prędkości w warunkach ogólnych do niskiej przy jeździe przez przeszkody.
 
Jeśli w trakcie kopania konieczna okaże się dodatkowa moc, można aktywować system sterowania zwiększeniem mocy, aby tymczasowo zwiększyć siłę odspajania o 7% i uzyskać większy udźwig.
 
Zoptymalizowany komfort i bezpieczeństwo operatora
 
Modele 922E, 925E i 930E mają ergonomicznie zaprojektowane kabiny o szerszym polu widzenia, aby zapewnić bezpieczniejszą i wydajniejszą obsługę maszyny. W serii E szyby zostały poszerzone, a dach kabiny wyposażony jest w powiększony świetlik ze zwijaną zasłoną przeciwsłoneczną, aby zagwarantować doskonałą widoczność.
 
Firma LiuGong dodała kilka funkcji, aby zapewnić operatorowi pracę w komfortowych warunkach. W kabinie jest dużo miejsca, a skuteczne uszczelnienie redukuje poziom hałasu. Zapewniono także wygodny fotel z wysokim oparciem oraz nowy amortyzator kabiny, który znacznie ogranicza wibracje.


Koparka 925 E

Klimatyzacja o dużej mocy i specjalne rozmieszczenie wylotów powietrza sprawiają, że operator może cieszyć się umiarkowaną temperaturą, a miękkie i elastyczne uchwyty dźwigni sterowania zapewniają wygodę i komfort pracy przez wiele godzin.
 
Wielofunkcyjny kolorowy wyświetlacz LCD umieszczono w nowym uchwycie monitora, aby zagwarantować większą stabilność i zamontowano w miejscu umożliwiającym bezproblemową obserwację. Monitor LCD ma za zadanie w czytelny sposób wyświetlać tryby pracy maszyny, ostrzeżenia, alarmy dźwiękowe i informacje dotyczące konserwacji w jednym z siedmiu dostępnych języków.
 
Wyraźny ekran działa również jako element zapewniający bezpieczeństwo, gdyż pełni funkcję lusterka wstecznego, przekazując w czasie rzeczywistym obraz z kamery zamieszczonej z tyłu kabiny, aby operator wiedział, co dzieje się wokół pojazdu.
 
Dla bezpieczeństwa operatora nowa zgodna ze standardem ROPS kabina spełnia wymogi normy ISO 12117-2 dotyczącej maszyn do robót ziemnych, a dodatkowo aby zwiększyć bezpieczeństwo dostępne są specjalne ochraniacze dla operatora.
Zwiększona niezawodność
 
Maszyny z serii E wyposażone są w światowej klasy komponenty produkowane przy zastosowaniu zaawansowanej wewnętrznej technologii LiuGong bądź pochodzące bezpośrednio od największych producentów części. Komponenty te obejmują silnik, główną pompę hydrauliczną i zawór główny, nowo zaprojektowany wysięgnik i ramię oraz odlewane przeguby, które przyczyniają się do wysoce zoptymalizowanej konstrukcji maszyny.
 
Koparki wykorzystują hydrauliczny układ sterowania z przepływem ujemnym, który w przeszłości okazał się niezawodny, a rama górnej i dolnej części podwozia została stworzona z jednej płyty, aby zapewnić większą stabilność osi i poprawić ogólną niezawodność, co stanowi udoskonalenie w stosunku do poprzednich modeli.

 
Koparka 930E

Dzięki temu, że europejska siedziba firmy LiuGong jest centralnie położona w Holandii, użytkownicy maszyn z serii E mają łatwy dostęp do części zamiennych i usług serwisowych w razie usterek czy awarii.
 
Łatwa konserwacja
 
Każda maszyna z serii E została stworzona z myślą o wygodzie konserwacji. Szerokie drzwiczki serwisowe i nowa budowa maski umożliwiają bezpośredni dostęp do silnika i układu chłodzenia z pozycji stojącej, zapewniając mnóstwo miejsca na wykonanie kontroli technicznej i koniecznych prac konserwacyjnych.
 
Filtr powietrza wlotowego i skrzynka bezpiecznikowa klimatyzacji znajdują się z boku kabiny, a do filtrów maszyny - filtra silnika, oleju i pilotowego - można łatwo uzyskać dostęp z ziemi. Jeśli chodzi o różne urządzenia chłodzące, chłodnicę, chłodnicę oleju i chłodnicę międzystopniową, są one rozmieszczone równolegle, aby ułatwić ich czyszczenie, wymianę i instalację.
 
Wewnątrz kabiny operator jest natychmiast alarmowany w przypadku jakichkolwiek potencjalnych problemów, jakie mogą zaistnieć, przez pokładowy system diagnostyki usterek, który wyświetla osiągi maszyny na ekranie LCD. Kody błędów systemu nie tylko szybko identyfikują problemy - mogą być również wykorzystywane przez certyfikowanych techników serwisowych LiuGong w celu uproszczenia i przyspieszenia procesu naprawy.

Podstawowa specyfikacja techniczna:


Źródło i zdjęcia: LiuGong
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: