Linia obrotowych ładowarek teleskopowych nowej generacji firmy Bobcat

Ocena: 5
2356

Nowa linia obrotowych ładowarek teleskopowych Bobcat obejmuje dziesięć modeli zgodnych z normą Stage V na rynek europejski, o wysokości podnoszenia 18–39 m oraz udźwigu od 4 do 7 ton. Uzupełniają je kolejne cztery modele napędzane silnikami Stage IIIA, przeznaczone na rynki Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji/WNP, o wysokości podnoszenia 18–25 m i udźwigu 4–6 ton.

 

 

Olivier Traccucci, główny menedżer ds. ładowarek teleskopowych w firmie Bobcat, powiedział: „Nasza nowa oferta obrotowych ładowarek teleskopowych zwiększa wybór dostępnych modeli oraz zapewnia większe wysokości podnoszenia i udźwigi.Nowa linia wyposażona jest w najnowocześniejsze rozwiązania, które wpisują się w trend innowacji będący podstawą naszej filozofii „Next is Now”. W efekcie oferują one zwiększoną wydajność w całym zakresie ruchu, tworząc najdoskonalsze narzędzia do najbardziej złożonych zadań transportowych. Szeroki wybór ponad 20 modeli osprzętu i różne opcje dodatkowe gwarantują, że praca na wysokości jest wszechstronna, efektywna, wygodna i bezpieczna jak nigdy dotąd”.

 

Nowa oferta obrotowych ładowarek teleskopowych została przedstawiona podczas premiery w Internecie 2 grudnia 2020 r. Nowe modele można już zamówić, niektóre z nich zostały już dostarczone do odbiorców w Europie. To kontynuacja strategii Next is Now przedstawionej po raz pierwszy w krajach EMEA oraz Rosji/WNP na poprzednim wydarzeniu internetowym w październiku 2020 r., gdzie firma Bobcat wprowadziła 48 produktów w dwunastu różnych kategoriach.

 

Rozwój rynku obrotowych ładowarek teleskopowych

 

Podaż obrotowych ładowarek teleskopowych zwiększa się na całym świecie. Na przykład w Europie sprzedaż zwiększyła się w ciągu ostatnich pięciu lat o 23% i w 2019 r. po raz pierwszy osiągnęła 3000 sztuk. 85% globalnych obrotów dotyczy regionu EMEA.

 

Obrotowa ładowarka teleskopowa marki Bobcat wyposażona jest w 4 samo-poziomujące podpory, które zapewniają jej pewne położenie podczas pracy z pełną wydajnością. Obrót górnej ramy w zakresie 360° pozwala na przenoszenie ładunków w pełnym obszarze roboczym bez konieczności zmiany położenia maszyny. Jest to idealne rozwiązanie w warunkach miejskich, gdzie często brak miejsca, a możliwość manewru jest niewielka.

 

Możliwość pracy z jednego punktu na całym terenie oraz fakt, że maszyny te znajdują zastosowanie od pierwszego do ostatniego dnia prac budowlanych sprawiają, że jest to coraz bardziej doceniane rozwiązanie na placach budowy. Obrotowe ładowarki teleskopowe często nazywa się maszynami „trzy w jednym”, gdyż łączą one cechy ładowarki teleskopowej z zaletami podnoszonej platformy roboczej i dźwigu. Dlatego są one najczęściej wykorzystywane w branży budowlanej (80%) ale również w pracach przemysłowych.

 

Niezrównany komfort kabiny

 

Jak we wszystkich produktach Bobcat, komfort operatora jest podstawowym warunkiem również w nowych obrotowych ładowarkach teleskopowych, a nowatorska, opatentowana konstrukcja kabiny ma decydujące znaczenie dla bezpiecznej pracy w terenie, zapewniając następujące rozwiązania: 

 

  • Środowisko operatora o podwyższonym ciśnieniu powietrza    
  • Pełna filtracja powietrza 
  • Ogrzewanie i klimatyzacja (poza TR40.180)
  • Duże okna zapewniające maksymalną widoczność
  • Certyfikat ROPS/FOPS
  • Łatwo regulowana kolumna kierownicy
  • Wygodny fotel z pełną regulacją 

Wszystkie obrotowe ładowarki teleskopowe Bobcat mają w kabinie duży, jasny wyświetlacz dotykowy zapewniający intuicyjne sterowanie maszyną. Ustawienia maszyny można zmieniać na pięciu różnych stronach. Przechodzenie pomiędzy stronami przy użyciu wyświetlacza dotykowego lub pokrętła sterowania jest bardzo łatwe i intuicyjne. 

 

Wszechstronność osprzętu 

 

W obrotowych ładowarkach teleskopowych Bobcat osprzęt jest niemal równie ważny co sama maszyna, gdyż zapewnia on wszechstronność niezbędną podczas pracy. Osprzęt to zazwyczaj widły (dostarczane w standardzie), żurawie, wciągarki, wciągarki z wysięgnikiem, platformy obsługowe oraz łyżki. 

 

Większość nowych obrotowych ładowarek teleskopowych Bobcat jest wyposażona w zdalne sterowanie, pozwalające na obsługę maszyny z kosza osobowego, jak również obsługę spoza fotel operatora, co może zwiększyć widoczność i precyzję.

 

Łatwość użytkowania i bezpieczeństwo

 

Obrotowe ładowarki teleskopowe Bobcat automatycznie rozpoznają montowany osprzęt dzięki systemowi RFID, który przesyła również na wyświetlacz odpowiednie wykresy nośności. W efekcie maszyna jest gotowa do bezpiecznej pracy w ciągu kilku sekund, a wyświetlacz dotykowy pokazuje dynamiczny wykres nośności, dzięki czemu operator może śledzić środek ciężkości ładunku.

 

Strona limitów pozwala również operatorowi ograniczyć strefę roboczą w trzech wymiarach i ograniczyć prędkość roboczą, aby uzyskać maksymalną kontrolę i bezpieczeństwo.

 

Szeroki wybór opcji i zaawansowanych funkcji

 

Aby zapewnić klientom maszynę idealnie dostosowaną do ich potrzeb, Bobcat zapewnia szeroki wybór dodatkowych opcji, z których wiele jest wyjątkowych w tym segmencie, m.in.:

 

  • Zdalne sterowanie z funkcją jazdy Moduł sterowania radiowego z ekranem pozwala na zdalną jazdę maszyną i obsługę fazy stabilizacji bezpośrednio z kosza. Zapewnia zwiększoną produktywność i efektywność podczas pracy m.in. z wciągarką, żurawiem lub platformą obsługową.
  • Funkcja Twin Power pozwala na użytkowanie maszyny bez uruchamiania silnika wysokoprężnego, co redukuje emisje do zera i zapewnia pracę bez hałasu. Można zasilać maszynę, podłączając ją do zewnętrznego źródła zasilania elektrycznego (380 V), co pozwala na obsługę wszystkich zwykłych funkcji podnoszenia i ustawiania ładunku. Silnik elektryczny 15 kW oraz pompa tłokowa o wydajności 90 l/min gwarantują wydajność i precyzję niezbędne przy każdym ruchu.

Schemat nazewnictwa Bobcat

 

Obrotowe ładowarki teleskopowe Bobcat otrzymują odpowiednie nazwy, np. model TR60.250, w zależności od linii produktu [(T)elescopic (R)otary], udźwigu (6 ton) oraz wysokości podnoszenia (25 m). 

 

Oferta na Europę składa się z dziesięciu modeli – TR40.180, TR50.180, TR50.210, TR50.250, TR60.210, TR60.250, TR70.260, TR60.300, TR60.350 oraz TR60.390. Na rynkach Bliskiego Wschodu, Afryki, Rosji i WNP oferta obejmuje modele TR40.180, TR50.210, TR60.210 oraz TR60.250. 

 

Źródło: Informacja prasowa Bobcat

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ