Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Lepszy kwartał Gastel Żurawie

Ocena: 0
2479
W III kwartale 2010 r. Grupa Gastel Żurawie osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości blisko 22,8 mln zł. To o 29% więcej niż w analogicznym kwartale 2009 roku.

W ciągu ostatnich sześciu tygodni spółka zawarła kontrakty na wynajem sprzętu o wartości 4,3 mln zł, z czego największe kontrakty to spektakularne zlecenie na przeniesienie bunkra poniemieckiego koło Olsztynka, które ukończono z powodzeniem 4 listopada oraz na obsługę sprzętową montażu konstrukcji stalowej Terminalu nr 2 na lotnisku im. L. Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie (o wartości netto ok. 1 mln zł każdy).

Wzrostowi przychodów towarzyszą coraz lepsze wyniki uzyskiwanie na poszczególnych rodzajach działalności. W efekcie zysk ze sprzedaży w III kwartale wyniósł 3,2 mln zł, wobec 2 mln zł rok wcześniej. Zysk netto z działalności kontynuowanej zamknął się kwotą 2,3 mln zł – dwukrotnie wyższą niż wypracowana w III kwartale 2009 roku. Natomiast zysk netto z całej działalności wyniósł 1,7 mln zł – o 45% więcej niż rok wcześniej.

Po trzech kwartałach skonsolidowana sprzedaż wyniosła prawie 61 mln zł i była o 7% wyższa niż przed rokiem. Zysk netto z działalności kontynuowanej wyniósł 6 tys. zł.

Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (174) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: