Ładowarka Doosan nowej generacji

Ocena: 0
5030
Firma Doosan Infracore Construction Equipment wprowadziła na rynek dużą ładowarkę kołową DL300-3 nowej generacji. Ładowarka wyposażona w łyżkę o pojemności 3 m3 została zaprojektowana z myślą o różnorodnych potrzebach związanych z przenoszeniem materiału: od załadunku i transportu granulatu (np. piasku czy żwiru) do zastosowań związanych z przemysłem, wydobyciem oraz pozyskiwaniem.

Ładowarka kołowa nowej generacji Doosan DL300-3
Fot. Doosan


Do napędu modelu DL300-3 wykorzystywany jest 5-cylindrowy silnik diesla Scania DC09 o pojemności 9 l i maksymalnej mocy 202 kW przy 1800 obr./min, spełniający wymagania normy Stage IIIB dzięki technologii SCR (selektywnej redukcji katalitycznej) i DPF (filtra cząstek stałych). Technologia SCR pozwala zmniejszyć zużycie paliwa o ok. 10% w porównaniu z innymi maszynami o podobnych rozmiarach i z technologią EGR.

W kabinie o nowej konstrukcji zastosowano wiele ulepszeń, zarówno na zewnątrz – m.in. powiększona przednia szyba i zwiększony zasięg wycieraczek, większe osłony przeciwbłotne, ulepszona poręcz i stopnie, jak i wewnątrz – m.in. nowy panel przyrządów ze zintegrowaną jednostką sterowania (VCU).

Nowa maszyna daje dużo opcji odsprzedaży, głównie dzięki możliwości zmiany silnika na jednostkę spełniającą normy Tier 2, popularną na rynkach wschodzących.

Forum Budowlane, nr 10 (197) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ