Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Konkurs The Drivers Fuel Challenge 2012 zbliża się do Finału

Ocena: 0
2109
Mniej niż miesiąc pozostało do Wielkiego Finału konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2012, organizowanego przez Volvo Trucks, Region Europy Centralno-Wschodniej. Zwycięzcy rund kwalifikacyjnych, jakie rozegrane zostały w 12 krajach Regionu Europy Centralno-Wschodniej spotkają się w połowie października w Ołomuńcu, w Czechach, gdzie podczas Wielkiego Finału zostanie wyłoniony mistrz regionu w jeździe ekonomicznej.

Tegoroczna edycja Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej -The Drivers’ Fuel Challenge - organizowanego przez Volvo Trucks konkursu na najoszczędniejszego kierowcę – zbliża się do finału.
Konkurs, którego celem jest podkreślenie roli kierowcy w kształtowaniu ekonomiki paliwowej w transporcie i który tym razem otwarto dla wszystkich kierowców zawodowych z rynków Regionu Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks - bez względu na wiek kierowców i marki pojazdów, jakimi na co dzień jeżdżą -  spotkał się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony przedstawicieli tej profesji, jak i firm transportowych.

Od marca do września 2012 r. na dwunastu rynkach skupionych w Regionie Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks trwały wielostopniowe kwalifikacje. Łącznie blisko 1600 kierowców podjęło wyzwanie odnalezienia idealnej równowagi pomiędzy prędkością, czasem przejazdu i zużyciem paliwa, aby zostać mistrzem swojego kraju w jeździe ekonomicznej i tym samym zakwalifikować się do Wielkiego Regionalnego Finału konkursu w Ołomuńcu.

Już 13 października br., tych właśnie 12 zwycięzców krajowych eliminacji z poszczególnych rynków Regionu, będzie miało okazję nie tylko wzajemnie skonfrontować swoje umiejętności, ale także zdobyć tytuł Mistrza Regionu w Jeździe Ekonomicznej oraz nagrodę główną - samochód osobowy Volvo C30. Razem z kierowcami do Ołomuńca zostali zaproszeni ich pracodawcy - właściciele firm transportowych. Każda firma, której reprezentant zajmie jedno z pierwszych trzech miejsc w Wielkim Finale, otrzyma voucher Volvo o wartości do 10 000 euro.

W Wielkim Finale The Drivers’ Fuel Challenge 2012 w Ołomuńcu Polskę będzie reprezentował Paweł Ozimek z firmy EPO-TRANS LOGISTIC z Tychów, który podczas polskiego finału konkursu, rozegranego 26 maja w Młochowie, udowodnił swoje wysokie umiejętności jako najoszczędniejszy kierowca, sięgając po tytuł Mistrza Polski w The Drivers’ Fuel Challenge 2012.

Dodatkowych informacji na temat tego wydarzenia udziela: Renata Stefańska, PR Region CEE, tel. +48 22 383 45 59, e-mail: renata.stefanska@volvo.com.

Źródło i zdjęcie: Volvo Trucks

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ