Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Kärcher otworzył siedzibę w Krakowie

Ocena: 0
1803
W 20 roku działalności w Polsce, 17 czerwca 2013 r. firma Kärcher otworzyła nową siedzibę przy ul. Stawowej w Krakowie. Na uroczystości obecni byli: Hartmut Jenner – prezes zarządu Alfred Kärcher GmbH, Diter Grajer – prezes zarządu Kärcher Sp. z o.o., Jacek Olko – przedstawiciel Rady Miasta Krakowa, Adam Migdała – przewodniczący Klubu Radnych Przyjazny Kraków, oraz przedstawiciele firm partnerskich i sponsorowanych przez Kärcher instytucji.
Nowa siedziba ma służyć wsparciu wprowadzonej w ostatnich latach nowej strategii koncernu koncentrującej się na użytkowniku, jego specyficznych potrzebach i rozwiązywaniu jego problemów. Budowie nowego budynku przyświecała idea zrównoważonego rozwoju, jest ogrzewany i klimatyzowany z wykorzystaniem energii geotermalnej.

Głównym punktem uroczystości była wystawa „Sztuki recyclingu”, rzeźb młodych krakowskich twórców. Otwarcia wystawy dokonał artysta rzeźbiarz i pedagog, prorektor krakowskiej ASP prof. Jan Tutaj. Towarzyszyła jej ekspozycja wybranych ekologicznych urządzeń Kärcher, którą można było zwiedzić w rozległych pomieszczeniach pokazowych i szkoleniowych. Końcowym punktem były pokazy filmów o firmie i działalności na świecie oraz w Polsce. Projekcja odbyła się przy dźwiękach kwartetu smyczkowego Cracovienne Quartet.

Przez 20 lat istnienia Kärcher w Polsce łatwość dotarcia do punktu sprzedaży i serwisu firmy wzrosła po wielokroć. W latach 1993-1994 firm handlujących produktami Kärcher było zaledwie kilkanaście. Dziś jest to ponad 100 niezależnych firm rozwijających dalej sieć dystrybucji, co umożliwia zakup produktów profesjonalnych, w blisko 200 punktach. Od 2011 roku funkcjonują też specjalne salony sprzedaży Kärcher Center. To sklepy prowadzone zarówno przez firmy współpracujące, jak i prowadzone bezpośrednio przez Kärcher w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach, a w najbliższych miesiącach także w Łodzi i Warszawie.

Źródło: Forum Budowlane, nr 8 (207) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: