Jedno urządzenie do wielu rodzajów prac

Ocena: 4.9
2758

Zbliżająca się wiosna to czas, gdy wiele osób myśli o pracach remontowych czy konserwacyjnych. Prawdziwego profesjonalistę można poznać po tym, że jest przygotowany na każdą sytuację i ma w swoim warsztacie urządzenia uniwersalne. Jednym z takich narzędzi jest nowość w ofercie marki AEG. Jest to bezszczotkowa, kompaktowa pilarka szablasta 18 V BUS18CBL-0. Jest idealna nie tylko do obróbki drewna, ale również metalu czy materiałów budowlanych.

 

Nowa bezszczotkowa, kompaktowa pilarka szablasta 18V AEG BUS18CBL-0. Fot. AEG

Prace remontowo-budowlane można wykonywać zwykłą piłą. Jednak urządzenie elektryczne umożliwia sprawniejsze i szybsze skracanie, docinanie, a także wykonywanie precyzyjnych zdobień. Narzędziami bez kabli można operować w miejscach bez dostępu do prądu, w tym na zewnątrz. Jeżeli natomiast są to urządzenia bezszczotkowe to możemy liczyć na większą trwałość i wydajność. Wszystkie wcześniej wymienione elementy opisują nowość w ofercie AEG, która, wykorzystując nowoczesne technologie, opracowała bezszczotkową, kompaktową pilarkę szablastą 18V.

Uniwersalna konstrukcja

Urządzenie ma kompaktową, jednoręczną konstrukcję. Dzięki temu wykonywanie nawet najbardziej wymagających zadań w ograniczonej przestrzeni jest bardzo proste. Co więcej, miękka obudowa silnika zapewnia także wygodę i bezpieczeństwo dla zastosowań oburącz.

Pracę usprawnia również fakt, że urządzenie nie ma kabla. Nie trzeba szukać podłączenia do prądu, co umożliwia pracę w niemal każdych warunkach. Poprawia to także nasze bezpieczeństwo pracy oraz naszych kolegów z zespołu, którzy nie muszą uważać na leżące na ziemi kable. Urządzenie należy do systemu PRO18V, dzięki czemu jeden akumulator zasila także inne narzędzia z oferty AEG.

Szybsza praca

Silnik bezszczotkowy zapewnia do 3000 skoków na minutę. Długość skoku wynosi 19 mm. W połączeniu z funkcją podrzynania zapewnia to szybkie i agresywne cięcia. Co więcej, nie obciążając w dużym stopniu operatora i umożliwiając bardzo dynamiczną pracę w drewnie oraz stali. Stosując odpowiedni osprzęt pilarka sprawdza się także przy obróbce tworzyw i materiałów budowlanych.

To, co wyróżnia narzędzie to także szybki beznarzędziowy system wymiany brzeszczotów. Usprawnia on prace budowlano-instalacyjne na kilku materiałach w tym samym czasie.

Wydajne akumulatory

Bezszczotkowa kompaktowa pilarka szablasta 18V jest w pełni kompatybilna z systemem akumulatorów PRO18V. Te źródła mocy zostały wyposażone w nowoczesne zabezpieczenia. Dzięki temu gwarantują lepsze zarządzanie ciepłem, dłuższą żywotność samego akumulatora i narzędzia oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Co więcej, system akumulatorów PRO18V znany jest z ogromnej odporności na wilgoć, pyły czy nawet uszkodzenia.

Urządzenie jest kompatybilne z systemem akumulatorów HD, który zapewnia do 35% większą moc, aby z łatwością sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom. Nowe wysokowydajne ogniwa akumulatorów HD zapewniają także dwukrotnie dłuższy czas pracy w porównaniu do akumulatora 5,0 Ah PRO18V.

Moc, kontrola i długi czas pracy

Kompaktowa pilarka szablasta to nowość z oferty elektronarzędzi PRO18V BRUSHLESS. Te urządzenia wyróżniają się 3 technologiami zapewniającymi maksymalną moc i czas pracy oraz inteligentne sterowanie. Pierwsza z nich to 4-biegunowy silnik bezszczotkowy PROFLUX o kompaktowej konstrukcji, wyposażony w silne magnesy neodymowe, który zapewnia wyjątkową moc i trwałość. Pozwala on wydłużyć czas pracy nawet o 50% w porównaniu do silników wyposażonych w szczotki węglowe. Wydajną pracę silnika zapewnia również duży wentylator, który go stale chłodzi.

Możliwość ekstremalnej pracy zapewnia technologia PRO LITHIUM-ION. Dzięki niej urządzenia AEG mogą działać nawet w takich warunkach, jak niska (od -18°C) czy wysoka temperatura (do +50°C).
Ta technologia wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, takie jak ochrona przed przegrzaniem, przed przeciążeniem oraz indywidualny monitoring ogniw, który zapewnia jednakowe rozładowywanie
i ładowanie poszczególnych ogniw akumulatora, dzięki czemu pozwala wydłużyć czas działania akumulatora oraz zwiększyć jego żywotność.

Elektronarzędzia PRO18V BRUSHLESS wyróżnia także inteligentna elektronika CORETEK. To rozwiązanie stale nadzoruje wydajność narzędzia oraz komunikację pomiędzy akumulatorem litowo-jonowym i silnikiem PROFLUX, zapewniając stałą prędkość pracy i optymalną moc. Dodatkowo, dzięki specjalnej powłoce chroniącej, idealnie osłania narzędzie przed wilgocią oraz nie pozwala na wnikanie wody, wydłużając żywotność i umożliwiając pracę w trudnych warunkach.

Pilarka BUS18CBL-0 to bardziej kompaktowa forma modelu już dostępnego na rynku BUS18BL.

Specyfikacja techniczna

  • Rodzaj akumulatora: Litowo-jonowy
  • Prędkość bez obciążenia (skoki/min): 0-3000
  • Długość skoku (mm): 19
  • Funkcja podrzynania: Tak
  • Wymiana akcesoriów: beznarzędziowa

Źródło: AEG

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ