Strona główna | AktualnościJedno mocowanie do wielu płyt

Jedno mocowanie do wielu płyt

Firma fischer znalazła rozwiązanie, które daje możliwości wieszania np. na ściankach z płyt g-k gips-kartonu ciężkich elementów. Nowy kołek uchylny Duotec ma charakterystyczny elementy uchylny, dzięki czemu łatwo osadza się w otworze i pozwala osiągnąć wyższą nośność bez ryzyka uszkodzenia płyty. Duotec nie wcina się w płytę, a tym samym nie osłabia podłoża. Do zakotwienia dochodzi tuż za nią, w pustej przestrzeni. Element uchylny automatycznie rozkłada się za płytą i zapiera z dużą siłą.

A tak wygląda uchylny kołek fischer Duotec
Fot. Forum Budowlane


Duotec, podobnie jak kołek uniwersalny DuoPower, składa się z dwóch komponentów, które ze sobą współpracują. Czerwony, twardy materiał elementu uchylnego równomiernie przekazuje naprężenia na całą powierzchnię styku z płytą. Z kolei szary miękki komponent dodatkowo zwiększa nośność, przyczepiając się do powierzchni i zapobiegając osłabieniu płyt. Zaletą mocowania – podobnie jak w przypadku kołków uniwersalnych – jest to, że podczas natrafienia na pełne podłoże nie jest potrzebne stosowanie dodatkowego mocowania. Duotec w betonie lub drewnie będzie funkcjonować jak zwykły kołek rozporowy. Kołek ze względu na krótki element uchylny (raptem 39 mm) bardzo dobrze sprawdza się w wąskich przestrzeniach, wypełnionych wełną mineralną lub innym rodzajem docieplenia.

fischer Duotec jest wygodny w montażu, także dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia z mocowaniami. Jednym z udogodnień jest przesuwna tulejka z kołnierzem, która pomaga nie tylko przy samym osadzaniu kołka, ale też przy korekcie jego położenia w otworze. Sporym ułatwieniem jest specjalny ząbkowany pasek, z którym całość mocowania jest połączona. W trakcie montażu wystarczy obrócić element uchylny w kierunku równoległym do paska i wsunąć go do otworu zgodnie ze strzałką. Pasek pomocny jest w ostatecznym ustawieniu mocowania, a potem można go oderwać od kołka bez użycia narzędzi. Kołek ma średnicę 10 mm.

Źródło: Forum Budowlane, nr 8 (255) 2017
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Narzędzia diamentowe do przecinarek ręcznych

Husqvarna oferuje narzędzia diamentowe do cięcia wszystkich materiałów budowlanych. Znajdują one zastosowanie we wszelkiego typu przecinarkach ręcznych i nie tylko. Szwedzki producent wytwarza elementy wyłącznie we własnych fabrykach. Dostępne są tarcze, pierścienie do przecinarek pierścieniowych, łańcuchowych, po standardowe tarcze diamentowe od mniej intensywnej pracy po najcięższe zastosowania. Czytaj dalej
POLECAMY