IVECO Poland wybiera na Partnera Energetycznego - firmę Avitron, wyłącznego przedstawiciela na Polskę Enel X Way

Ocena: 5
1791

W związku z wprowadzeniem kompleksowej oferty w ramach zaawansowanych rozwiązań oferowanych przez bezemisyjny samochód dostawczy eDaily oraz elektryczne pojazdy ciężkie marki Nikola, IVECO Poland dokonało wyboru Partnera Energetycznego (PE). Niezbędne systemy ładowania pojazdów elektrycznych dostarczy włoska firma Enel X Way, reprezentowana w Polsce przez spółkę Avitron Polska.

 

 

W marcu 2022 roku IVECO, marka Iveco Group N.V., będąca pionierem w dziedzinie wdrażania pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, podpisała protokół ustaleń (Memorandum of Understanding) z Enel X Way, spółką Grupy Enel zajmującą się opracowywaniem i sprzedażą innowacyjnych usług i rozwiązań energetycznych związanych m.in. z elektromobilnością. Porozumienie to stało się podstawą do nawiązania praktycznej współpracy mającej na celu możliwie jak najpełniejsze wykorzystanie potencjału zeroemisyjnych pojazdów użytkowych w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem samochodów dostawczych, pojazdów ciężarowych oraz autobusów.


Realizując postanowienia powyższego porozumienia, w dniu 30 listopada br. IVECO Poland podpisało umowę o współpracy z Avitron Polska Sp. z o.o., wyłącznego partnera Enel X Way na rynku polskim. Umowa określa warunki handlowe, na podstawie których opracowywana będzie oferta dla Klientów IVECO na stacje ładowania wraz z oprogramowaniem umożliwiającym inteligentne zarządzanie ładowaniem. Umowę ramową o partnerstwie energetycznym podpisali Daniel Wolszczak – Dyrektor Generalny IVECO Poland oraz Kamil Babiński, Prezes Zarządu Avitron Polska.


- Najlepszym dowodem na to, jak dużą wagę do promowania i rozwoju elektromobilności przywiązuje IVECO Poland jest to, że jesteśmy jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym podpisano umowę w praktyce realizującą założenia protokołu ustaleń (MoU) zawartego pomiędzy IVECO a spółką Enel X Way. Dzięki nawiązaniu tego partnerstwa klienci IVECO, będący użytkownikami zeroemisyjnych pojazdów, będą mogli korzystać z nowoczesnych i wydajnych stacji ładowania Enel X Way, efektywizując swój biznes i przyczyniając się tym samym do dekarbonizacji naszej planety. – powiedział Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland.

Dzięki umowie podpisanej pomiędzy IVECO Poland a Avitron Polska, użytkownicy elektrycznych samochodów dostawczych eDaily i w przyszłości również pojazdów ciężarowych Nikola będą mieli zapewniony wygodny dostęp do wydajnych i nowoczesnych stacji ładowania Enel X Way, co z pewnością przyczyni się do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju zeroemisyjnych rozwiązań transportowych w naszym kraju. -powiedział Kamil Babiński, Prezes Zarządu Avitron Polska.

 

Źródło: Iveco

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ