Strona główna | AktualnościInternetowa platforma Hitachi i Trimble

Internetowa platforma Hitachi i Trimble

Trimble i Hitachi Construction Machinery zawarły porozumienie na rzecz poprawy zgodności technologii i danych w projektach budowlanych. Informację tę ogłoszono na targach ConExpo 2017, jednej z najważniejszych międzynarodowych wystaw poświęconych branży budowlanej. W ramach współpracy Hitachi Construction Machinery oferuje swoim użytkownikom inteligentną platformę wykorzystującą interfejsy z oprogramowania Trimble Connect.

Współpraca wpisuje się w japońską inicjatywę i-Construction, stanowiącą plan rozwoju innowacyjności i zwiększenia produktywności na placu budowy poprzez zastosowanie technologii teleinformatycznych (ICT). Platforma będzie zgodna z rozwiązaniami Trimble Connected Site — oprogramowaniem do planowania, precyzyjnego sterowania maszynami a także z technologiami mobilnymi w czasie rzeczywistym, dzięki czemu jeszcze bardziej poprawi się komunikacja na placu budowy. Trimble w ramach bliskiej współpracy z Hitachi Construction Machinery ,aktualnie dostarcza fabrycznie instalowane systemy kontroli makroniwelacji dla japońskich półautomatycznych koparek Hitachi ZX200X-5B.

Źródło: Trimble

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Premiery "Na poziome 308"

Dziesiątki maszyn i setki zaproszonych gości – tak wyglądało tegoroczne spotkanie „Na poziomie 308”, które odbyło się 7 września w kopalni Piława Górna. Była to już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Organizatorami są Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone oraz Polskie Górnictwo Skalne. Przy tej okazji zaprezentowano również kilka nowości. Czytaj dalej
POLECAMY