Strona główna | AktualnościHybrydy coraz popularniejsze

Hybrydy coraz popularniejsze

Liczba hybryd oraz pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, które dostarczyła Scania w 2016 roku wzrosła o 40 proc. Rośnie też zapotrzebowanie na towarzyszące im produkty i usługi.

Pojazd hybrydowy Scania
Fot. Scania

W 2016 roku sprzedano blisko 5000 pojazdów Scania tego typu. Co więcej, w tym samym okresie prawie 40000 kierowców wzięło udział w szkoleniach z ekonomicznej jazdy, organizowanych przez ekspertów Scania. Oznacza to 30% wzrost mierzony rok do roku.

Program „Ecolution by Scania” to kolejny obszar, w którym zanotowano znaczne zainteresowanie przewoźników. Udział w programie pozwala na obniżenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla we flocie przeciętnie o 12%. Liczba kontraktów „Ecolution by Scania” podpisanych w 2016 roku wzrosła o 37% w stosunku do 2015 roku  przekroczyła 2700.

W ciągu minionych 25 lat eksperci Scania zaproponowali wiele praktycznych rozwiązań transportowych opartych o biopaliwa. W ofercie firmy znajduje się największa na rynku gama silników zasilanych paliwami alternatywnymi.

 Źródło Scania Polska

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Premiery "Na poziome 308"

Dziesiątki maszyn i setki zaproszonych gości – tak wyglądało tegoroczne spotkanie „Na poziomie 308”, które odbyło się 7 września w kopalni Piława Górna. Była to już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Organizatorami są Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone oraz Polskie Górnictwo Skalne. Przy tej okazji zaprezentowano również kilka nowości. Czytaj dalej
POLECAMY