Hochtief dokończy rozbudowę lotniska

Ocena: 0
2749
Konsorcjum Hochtief Polska i Hochtief Construction podpisało z PP Porty Lotnicze umowę na dokończenie rozbudowy Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie.

Zakres prac obejmuje budowę pirsu centralnego i dokończenie budowy pirsu południowego terminala. Prace rozpoczną się w marcu 2010 r. i zakończą w marcu 2011 r. Dzięki rozbudowie port będzie dysponował 27 rękawami lotniczymi i 45 bramkami w hali odlotów. Wartość projektu wynosi 75,381 mln zł netto.

Pirs centralny wraz z pirsem południowym zajmie powierzchnię 18 316 m kw. W ramach realizacji projektu zostanie wykonanych również 5 wind i 4 rękawy. Przebudowany zostanie także system transportu bagażu.

Obecny projekt jest kolejnym zleceniem realizowanym przez Hochtief dla Portu Lotniczego w Warszawie. W latach 1990–1992 Hochtief wybudował terminal pasażerski i terminal cargo. W 2008 r. Hochtief AirPort we współpracy z Hochtief Polska Oddział Infrastruktura świadczył usługi konsultacyjne na rzecz PP Porty Lotnicze w zakresie wsparcia podczas przygotowania do uruchomienia nowego Terminala 2.

Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (166) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ