Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Grupa Solbet powiększona o nowy zakład produkcyjny

Ocena: 0
9527

Grupa Kapitałowa Solbet, największy producent autoklawizowanego betonu komórkowego w Polsce oraz trzeci co do wielkości producent w Europie, uruchomiła kolejny zakład. Nowa fabryka specjalizująca się w produkcji materiałów ściennych z betonu komórkowego jest siódmym z kolei zakładem tego typu w Grupie Solbet. Obok zakładów produkujących beton komórkowy w Grupie znajdują się także dwa zakłady produkcji chemii budowlanej, zakład mechaniczny oraz zakład prefabrykacji betonowej.

Najnowszy zakład Grupy Solbet powstał niedaleko Szczecina w powiecie goleniowskim. Uruchomienie produkcji doskonale wpisuję się w duże zapotrzebowanie na materiały ścienne z betonu komórkowego związane z szybkim rozwojem gospodarczym kraju, w tym zwłaszcza budownictwa mieszkaniowego. Nowy zakład przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju gminy Goleniów oraz poprawi dostępność wyrobów Solbet w rejonie Polski północno-zachodniej, wschodnich Niemiec i Skandynawii.

Nową inwestycję rozłożono na dwa etapy. Pierwszy z nich został ukończony pod koniec lipca. W tej chwili Grupa dysponuje mocami produkcyjnymi na poziomie 200 tys. metrów sześciennych na rok. Jednocześnie kontynuowany jest drugi etap inwestycji, którego zakończenie zaplanowano na lipiec 2019 r. Po zwieńczeniu inwestycji moce nowego zakładu wzrosną do 400 tysięcy metrów sześciennych betonu komórkowego rocznie, co pozwala wybudować około 6000 domów średniej wielkości.

Źródło i zdjęcia: Solbet

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ