Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Grupa Saint-Gobain najlepszym pracodawcą

Ocena: 0
301

Grupa Saint-Gobain po raz piąty z rzędu została nagrodzona prestiżowym certyfikatem „Top Employers Poland 2018” oraz „Top Employers Europe 2018” nadawanym przez Instytut Top Employers, międzynarodową instytucję badającą najlepsze praktyki w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Grupę wyróżniono między innymi za szczególne podejście do rozwoju pracowników i ich umiejętności, budowanie wyjątkowej kultury organizacyjnej, a także zarządzanie talentami.

Grupa Saint-Gobain po raz piąty z rzędu została nagrodzona prestiżowym certyfikatem Top Employers Poland 2018 oraz Top Employers Europe 2018. Fot. Saint-Gobain

Top Employers Institute certyfikuje warunki pracy w firmach na całym świecie. 2 lutego zostały ogłoszone wyniki tegorocznego badania przeprowadzonego w Polsce. Ocena polityki zatrudnienia firm odbyła się w oparciu o strategię rozwoju talentów, planowanie zatrudnienia, wdrażanie nowych pracowników (tzw. on-boarding), szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, reowanie kariery i planowanie sukcesji, wynagrodzenia oraz świadczeń, a także kulturę pracy.

„Optymalne warunki pracy zapewniają pracownikom możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Z naszego kompleksowego badania wynika, że Grupa Saint-Gobain tworzy wyjątkowe środowisko pracy i zapewnia szeroką gamę inicjatyw obejmujących nie tylko świadczenia dodatkowe i warunki pracy, ale także dobrze przemyślany system zarządzania wynikami, spójny z kulturą organizacyjną firmy” – mówi Magdalena Kusik, Country Manager Poland w Top Employers Institute.

„Ludzie, którzy tworzą Saint-Gobain są dla nas niezwykle cenni. Dlatego staramy się tworzyć takie środowisko pracy, w którym pracownicy mogą czuć, że są pod dobrą opieką – nie tylko w rozumieniu bezpieczeństwa pracy, które dla Saint-Gobain jest bardzo istotne, ale także w kontekście indywidualnego rozwoju. Uzyskanie certyfikacji Top Employers 2018 i znalezienie się w gronie najlepszych pracodawców po raz 5 z rzędu, jest dowodem na to, że nam się to udaje” – komentuje przyznane wyróżnienie Magdalena Kokosz, Dyrektor HR w Grupie Saint-Gobain w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. „W ostatnim badaniu unikatowych wartości naszej marki, pracownicy wskazali 3 hasła, które kojarzą im się z Saint-Gobain: innowacyjność, szacunek i pasja – i to jest najlepsze podsumowanie naszych starań o budowanie przyjaznej kultury, dobrej atmosfery i sprzyjających warunków pracy. Nie do pominięcia jest również rola menedżerów, którzy na co dzień pracują ze swoimi zespołami i urzeczywistniają nasze ambicje bycia cenionym pracodawcą. Bez ich zaangażowania nie byłoby to możliwe” – uzupełnia Magdalena Kokosz.

Żródło: Saint-Gobain

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: