Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Grupa ROBYG wyemitowała obligacje serii PB o wartości 60 mln zł

Ocena: 0
1852

ROBYG S.A. zakończyła ofertę publiczną obligacji serii PB i wyemitowała obligacje o wartości 60 mln zł. Oferta była realizowana w ramach programu emisji obligacji do kwoty 400 mln zł i obecne wykorzystanie programu wynosi 360 mln zł. Zamierzeniem programu było refinansowanie wykupu wcześniejszych serii obligacji - jako część procesu delistingu ROBYG S.A. Uzyskana z programu kwota z sukcesem pozwoliła na realizację tego zamierzenia.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji programu emisji obligacji ROBYG. Pozyskanie kwoty PLN 360 mln na polskim rynku obligacji to duży sukces, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż ostatnia emisja miała miejsce w trudnym momencie dla rynku. Chcielibyśmy podziękować naszym inwestorom za wsparcie Grupy ROBYG i możliwość znalezienia się wśród wybranej liczby emitentów, którzy z powodzeniem uplasowali obligacje korporacyjne" - mówi Artur Ceglarz, Dyrektor Finansowy, Wiceprezes Zarządu ROBYG S.A.

ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: Wilanów, bliski Tarchomin, Bemowo, Wola, Mokotów, Ursus, a wkrótce planuje uruchomienie projektów w kolejnych lokalizacjach. W Gdańsku spółka posiada inwestycje w dzielnicach: Jasień, Letnica, Piecki-Migowo, Wrzeszcz oraz Śródmieście.

W pierwszym półroczu 2018 roku Grupa ROBYG zakontraktowała 1516 lokali netto (z uwzględnieniem rezygnacji) w Warszawie i Gdańsku. Ze względu na rosnące koszty budowlane, Grupa konsekwentnie podnosi ceny mieszkań i dopasowuje tempo sprzedaży do postępu budowy. We wrześniu spółka dokona oceny założonych na 2018 rok celów kontraktacji w oparciu o tendencje na rynku i długość procedur administracyjnych.

Źródło i zdjęcie: Robyg

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: