Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Festool zaprasza na targi Budma

Ocena: 4.9
1604

Już po raz kolejny firma Festool będzie obecna na targach Budma (pawilon 3, stoisko 23), podczas których odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi rozwiązaniami systemowymi Festool a wśród nich m.in. z mobilnym warsztatem MW1000, separatorem CT z technologią cyklonową oraz nowymi kompaktowymi odkurzaczami CT Mini i Midi – laureatem Złotego Medalu MTP. Dodatkowo, po raz pierwszy w Polsce, Festool zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązanie dotyczące bezpieczeństwa pracy - technologię SawStop zastosowaną w pilarce stolikowej. Ponadto, będą stanowiska z narzędziami do renowacji, frezowania czy cięcia, także materiałów izolacyjnych. Nie zabraknie oczywiście narzędzi z systemu 18 V.

Kompaktowy odkurzacz Festool CT Mini i Midi został laureatem Złotego Medalu MTP. Fot. Festool

Od wielu lat Festool wspólnie z firmą Steico, dostawcą naturalnych systemów i produktów dla budownictwa drewnianego i meblarstwa, prowadzi szkolenia pod nazwą "Akademia  Steico". Dlatego też na targach firmy wspólnie wybudują model nowoczesnego domu drewnianego w systemie budowlanym Steico z wykorzystaniem naturalnych materiałów (pawilon 3, stoisko 73).

Zawody i warsztaty parkieciarskie w międzynarodowej obsadzie, na to wydarzenie wraz ze Stowarzyszeniem Parkieciarzy Polskich Festool zaprasza do hali 3a. Zaprezentowane zostaną w praktycznych pokazach nowości Festool - środa 13.02 godz. 13:00-13:30, czwartek 14.02 godz. 13:00-13:30.

Firma Festool przygotowała również niespodziankę. Zaprosiła znanych i lubianych gości: youtubera od stolarskich projektów Snekkera oraz panią z branży stolarskiej Alicję w Krainie Drewna. W środę razem gośćmi targowymi wykonają projekt mozaiki z heksagonów z logiem Festool z wykorzystaniem technologii łączenia Domino. A w czwartek, w walentynki każdy będzie mógł wykonać dla siebie serduszko z logiem Festool.

Przypomnijmy, że firma Festool otrzymała wyróżnienie w postaci Złotego Medalu MTP 2019 dla mobilnych odkurzaczy CTM Midi. Bezpieczna i bezpyłowa praca chroniąca zdrowie są kluczowymi elementami systemów narzędziowych Festool. Dzięki swojej kompleksowości są odpowiedzią na codzienne potrzeby firm stolarskich oraz remontowo-budowlanych, a przyznane wyróżnienie jest tego dopełnieniem. Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. Jest ona przyznawana innowacyjnym produktom najwyższej jakości i odpowiadającym szeregowi kryteriów na podstawie wnikliwej oceny ekspertów. Spośród niemal 500 produktów Sąd Konkursowy wyłonił najlepsze produkty, wśród których znalazł się właśnie odkurzacz kompaktowy Festool CTM Midi.

Nowe kompaktowe odkurzacze CTM Midi przekonują intuicyjną obsługą dotykową i równą powierzchnią do odkładania narzędzi i materiałów roboczych. Ręczne czyszczenie i wymiana filtra głównego od zewnątrz zapewniają długotrwałą pracę i ochronę zdrowia. Dzięki zintegrowanej technologii Bluetooth odkurzacz uruchamia się automatycznie poprzez akumulator Bluetooth lub pilot zdalnego sterowania. Odkurzacz posiada też wewnętrzny schowek na wąż, złącze Systainer T-Loc oraz praktyczny mechanizm, który pozwala na ponowne użycie przewodu zasilającego bez pracochłonnego rozwijania.

Źródło: Festool

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: