Festool inwestuje w lokalizację w Niemczech

Ocena: 5
2210

Festool rozszerza swoje zaplecze na terenie Niemiec, budując zrównoważony, nowoczesny budynek w Weilheim/Teck. To tylko pięć kilometrów od dotychczasowego głównego zakładu produkcyjnego  w południowych Niemczech. Nowa hala montażowa tworzy przestrzeń, która jest niezbędna do ekspansji w duchu zrównoważonego rozwoju.

 

 

Wydajność i automatyzacja – zgodnie z ideą Przemysłu 4.0  

Nowy budynek powstał na powierzchni około 10 000 metrów kwadratowych, bezpośrednio obok istniejącego centrum logistycznego w Weilheim. Ta bliskość stanowi podstawę optymalnej infrastruktury umożliwiającej jednocześnie oszczędne i elastyczne zaopatrzenie w materiały do montażu. Lokalizacja w Weilheim ma stać się pokazową fabryką funkcjonującą w oparciu o racjonalne zarządzanie w modelu Lean Management i Przemysł 4.0. Kluczowym elementem nowej koncepcji logistycznej jest system transportu bez kierowcy. Sześć autonomicznych pojazdów wyposażonych w inteligencję roju wykorzystywanych jest do transportu potrzebnych materiałów z magazynu do stanowisk montażowych. Realizacja tej koncepcji ma na celu długofalowe zwiększenie produktywności i wydajności, a tym samym sukcesywne zmniejszanie zaległości w dostawach z ostatnich miesięcy. Inwestycje poczynione w związku z powstaniem nowego budynku mają na celu zapewnienie konkurencyjności zakładu produkcyjnego w Niemczech i umożliwienie sprostania, również w przyszłości, obietnicy produkcji „narzędzi spełniających najwyższe wymagania”.

 

Nowoczesny i zrównoważony budynek 

Nowy budynek spełnia najnowsze standardy energetyczne. Na dachu hali montażowej znajduje się instalacja fotowoltaiczna o mocy do 600 kWp. Samodzielnie wytwarza większość wymaganej energii elektrycznej i przyczynia się do osiągnięcia możliwego do zweryfikowania dodatniego bilansu energetycznego nowego budynku. Obiekt o wysokości 12 metrów i długości prawie 100 metrów składa się z dużej hali montażowej oraz budynku biurowego z nowoczesnymi, jasnymi stanowiskami pracy, różnej wielkości salami konferencyjnymi oraz stołówką z kuchnią. Dzięki zastosowaniu przemysłowych prefabrykatów osiągnięto wysoką jakość stanu surowego oraz krótki czas budowy. 

 

Dotychczasowa siedziba w Neidlingen będzie nadal istnieć 

Po oddaniu do użytku nowego budynku w Weilheim, dotychczasowy zakład produkcyjny w Neidlingen zostanie kompleksowo zmodernizowany. Po przeniesieniu linii montażowych, w lokalizacji Neidlingen pozostały następujące obszary: obróbka skrawaniem, budowa narzędzi i przyrządów, drukarnia (druk na żądanie), a także centrum szkoleniowe dla wszystkich stanowisk technicznych i handlowych oraz centrum kompetencyjne silników.

 

Płynny proces restrukturyzacji przedsiębiorstwa

Firma wykorzystała okres wakacyjny na przeniesienie 24 stacji montażowych z Neidlingen do Weilheim. Około 300 pracowników przeniosło się od 12 września do nowych miejsc pracy w Weilheim, dzięki czemu linie montażowe mogły wznowić produkcję seryjną.  

 

 

Źródło: Festool

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

- Reklama -


Najczęściej czytane

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ