Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Face2Face Business Campus sięgnął szczytu

Ocena: 4.9
2492

Rośnie kompleks biurowy realizowany przez Echo Investment w Katowicach. Na siódmej kondygnacji pierwszego z dwóch biurowców Face2Face Business Campus zawisła symboliczna wiecha, a to oznacza, że budynek osiągnął docelową wysokość. Kolejnym etapem są prace elewacyjne, instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz biurowca. Pierwsi pracownicy zaczną tutaj pracę pod koniec 2019 roku.

Symboliczna wiecha wjeżdża na siódmą kondygnację Face2Face Business Campus. Fot. Echo Investment

Prace przy budowie kompleksu biurowego Face2Face Business Campus rozpoczęły się w maju 2018 roku. Ponad rok później gotowa jest już konstrukcja pierwszego, niższego biurowca składającego się na nowy, biurowy fragment katowickiego krajobrazu.

"Zawieszenie wiechy to przypieczętowanie ważnego etapu budowy. Osiągnęliśmy najwyższy punkt konstrukcyjny, a budynek ma już swój pełny kształt. Teraz nasze siły koncentrują się na pracach elewacyjnych, instalacyjnych, wykończeniowych, jak również robotach wokół budynku, na terenie zewnętrznym. Odhaczamy kolejne, dobrze zrealizowane punkty harmonogramu. Przenosimy na realny grunt skrupulatnie zaprojektowaną przestrzeń, która już wkrótce stanie się miejscem pracy dla około 2 tys. osób" – mówi Paweł Szarpak, projekt manager w dziale biur Echo Investment. 

Pierwszy etap Face2Face Business Campus to siedmiokondygnacyjny biurowiec o powierzchni 20 tys. mkw. Wykonawcą konstrukcji pierwszego budynku jest firma M&JBUD. Za projekt architektoniczny Face2Face Business Campus odpowiada Grupa 5 Architekci, natomiast aranżacją przestrzeni między budynkami zajęło się katowickie Biuro Projektowe Małeccy.

Dobrze zaprojektowana przestrzeń to komfort pracy dla przyszłych pracowników. Skupiając się na właściwym funkcjonowaniu człowieka w tym nowotworzonym miejscu, nie można pominąć troski o środowisko naturalne. Odpowiedzialne podejście do ergonomii pracy, ekologiczne rozwiązania technologiczne, racjonalne gospodarowanie wodą i energią, monitoring gospodarki odpadami, wprowadzenie wartościowych gatunków roślin, umożliwienie osiedlania się ptakom i owadom to tylko niektóre zagadnienia, które wzięli pod uwagę projektanci. Już na etapie projektowania budynek uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie excellent.

"Projekt Face2Face jest już coraz bliżej momentu, gdy stanie twarzą w twarz ze swoimi pierwszymi użytkownikami. Choć to nie wyścigi, to warto podkreślić, że dobre tempo budowy idzie w parze z wynajmem powierzchni. Zawieszenie wiechy to dla nas zapowiedź, że już wkrótce otworzymy drzwi tym, którzy zaufali w potencjał tej lokalizacji. Z sukcesem wynajęliśmy już blisko 70% powierzchni budynku. Swoją przestrzeń przygotowuje już nowe centrum medyczne Medicover Polska. Tworzymy to miejsce po to, by jego użytkownicy realizowali swoje zawodowe cele i aspiracje. Jeśli będą się tutaj czuli dobrze, to dla nas najlepsza rekomendacja, że dostarczyliśmy dobre miejsce do rozwoju i prowadzenia biznesu "- mówi Michalina Lewicka, leasing manager w dziale biur Echo Investment.

Pierwszy budynek Face2Face Business Campus zapełni się ludźmi pod koniec 2019 roku. Obok niego powstaje drugi, piętnastokondygnacyjny, o powierzchni ponad 26 tys. mkw. Obecnie trwają prace przy wykopie oraz roboty konstrukcyjne stanu zero. Cała inwestycja zakończy się w IV kwartale 2020 roku.

Źródło: Echo Investment

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy