Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Eiffage Budownictwo Mitex wybuduje filharmonię

Ocena: 0
5200
Firma Eiffage Budownictwo Mitex S.A. podpisała umowę na realizację Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Nowe Centrum Kultury zostanie wybudowane u zbiegu ul. Sobieskiego i Dworcowej, w miejscu gdzie obecnie mieści się stary budynek Wejherowskiego Centrum Kultury.

W planowanym wielofunkcyjnym obiekcie o powierzchni 6,5 tys. m kw. oraz kubaturze 53 tys. m3 znajdą się dwa podstawowe moduły. W pierwszym powstanie nowoczesna sala na prawie 400 osób o funkcji koncertowej, kinowej, teatralnej, widowiskowej i audytoryjnej. W drugim module zaplanowano Dom Kultury, w którym będą pracownie, sala konferencyjna na 100 osób, galeria, pomieszczenia oraz zaplecze techniczne. Obiekt posiadać będzie trzy kondygnacje nadziemne oraz dodatkową jedną – czwartą kondygnację techniczną i jedną kondygnację podziemną.

Wartość umowy wynosi ok. 48 mln zł brutto. Prace na budowie potrwają do czerwca 2012 roku. Inwestorem jest Gmina Miasto Wejherowo. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ