Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Echo startuje z budową drugiego etapu Face2Face

Ocena: 4.6
1359

Choć zima za pasem, to na budowie kompleksu biurowego Face2Face Business Campus prace postępują pełną parą. W górę pnie się pierwszy budynek projektu, a deweloper już rozpoczyna budowę drugiego, 14-kondygnacyjnego budynku.

Echo Investment rozpoczał w Katowicach budowę drugiego budynku kompleksu Face2Face. Fot. Echo Investment

Doskonały widok na Katowice z najwyższych pięter, zielone wielofunkcyjne patio pomiędzy budynkami, w nim - zaaranżowane strefy, które dodadzą energii do kreatywnej pracy lub pozwolą się skupić na szczegółach zadania. Takie pomysły sprawiają, że Face2Face będzie przyjaznym miejscem do pracy, sprzyjającym rozwojowi i nowym pomysłom. Face2Face ma promować otwartość, zachęcać do skracania dystansu i dostrzegania atutów nawiązywania trwałych relacji.

"Zdecydowaliśmy o równoległej budowie dwóch budynków kompleksu, ponieważ zainteresowanie dobrze zaprojektowanymi, a przy tym niebanalnymi przestrzeniami biurowymi w stolicy Śląska jest bardzo duże. Face2Face to łącznie ponad 46 tys. m kw. powierzchni biurowej, czyli 10% całkowitej powierzchni w Katowicach. Oddanie naszych budynków do użytku w 2019 i 2020 roku sprawi, że katowicki rynek biurowy przekroczy pół miliona metrów kwadratowych" – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalna w Dziale Biur Echo Investment.

Face2Face Business Campus to katowicka inwestycja Echo Investment. W skład kompleksu wchodzą dwa budynki biurowe – 7 kondygnacyjny o powierzchni 20 tys. m kw. oraz 14-kondygnacyjna wieża o powierzchni 26 tys. m kw. Atutem i wyróżnikiem projektu są otwarte i angażujące przestrzenie wspólne wspierające integrację i budowanie społeczności.


Przy ul. Grundmanna zaawansowane prace trwają równiez przy budowie pierwszego budynku biurowego. Fot. Echo Investment

"Roboty ziemne zostały ukończone, gotowa jest płyta fundamentowa. Prowadzimy prace konstrukcyjne i wkrótce osiągniemy stan zero. Równolegle rozpoczęliśmy wykop pod drugi etap projektu" – mówi Paweł Szarpak, projekt manager w Dziale Biur Echo Investment.

Pierwsi najemcy pojawią się w Face2Face w IV kwartale 2019 roku. W całym kompleksie będzie pracować około 5 tys. osób

Źródło: Echo Investment

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: