Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowy prezes Doosan Infracore Construction Equipment

Ocena: 0
1725
Doosan Infracore Construction Equipment będą zarządzane przez nowego prezesa na terenie Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu (EMEA).


Martin Knoetgen, wiceprezes ds. operacyjnych EMEA, został mianowany przez Tony`ego Helsham, CEO Doosan Infracore Construction Equipment, jako prezes EMEA. Tym samym zastąpi on Scott`a Nelson`a, który był prezesem EMEA od czerwca 2010.

Tony Helsham wyjaśnił, że Scott Nelson zrezygnował z dalszej współpracy z przyczyn osobistych.
Zwracając uwagę na to, jak duży wkład w rozwój firmy włożył Scott, Tony podsumował:
„Chciałbym podziękować Scott`owi za jego silne przywództwo i duży wkład w rozwój naszej firmy. Realizacja obietnic dla naszych dealerów i klientów o zapewnieniu jakości, wartości dodanych do produktów i usług, jest sednem naszego biznesu. Wszystko to jest podstawą tego, co robimy. W znalezieniu następcy, ważne było dla nas wyznaczenie kogoś, kto ucieleśnia tę obietnicę w taki sposób, w jaki robił to Scott Nelson”.

„Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że od 1 czerwca prezesem Doosan Infracore Construction Equipment – EMEA zostanie Martin Knoetgen. Scott Nelson będzie pełnił funkcję doradczą do końca czerwca”.

„Martin Knoetgen pełnił funkcję wiceprezesa ds. operacji (EMEA) podczas ostatnich dwóch lat. Ma ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu. Potrafi skutecznie osiągać krótkookresowe cele, ale jednocześnie pilnuje strategii długoterminowej.”

Przed dołączeniem do firmy Doosan Infracore Construction Equipment, Martin Knoetgen pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego w Dalphi Metal (spółka zależna, TRW Automotive Holdings Corporation). Przez ponad trzy lata pełnił również funkcję dyrektora operacyjnego na terenie całej Europy, był także kierownikiem zakładu w TRW.
Żródło: Doosan 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: