Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Dariusz Ciesielski i Bogusław Mieszczak powołani do Zarządu Seleny FM

Ocena: 0
1719

Zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej Seleny FM z dnia 19 grudnia 2018 roku, do Zarządu spółki dołączyło dwóch nowych Członków Zarządu. Nowym Wiceprezesem ds. sprzedaży jest Dariusz Ciesielski, a Bogusław Mieszczak został powołany jako Członek Zarządu ds. operacyjnych. Zgodnie z podjętą uchwałą Rady Nadzorczej obydwaj Panowie pełnią swoje funkcje od dnia 7 stycznia 2019 roku.

Nowi Członkowie powołani zostali do Zarządu na okres wspólnej trzyletniej kadencji, która rozpoczęła się dnia 15 czerwca 2018 roku. Obejmując nową rolę w Selenie FM SA Dariusz Ciesielski odpowiada za sprzedaż całej Grupy, jej wsparcie oraz rozwój. Jednym z jego kluczowych obowiązków będzie bieżąca współpraca ze spółkami Grupy na całym świecie.

Dariusz Ciesielski jest absolwentem Executive MBA Nottingham Trent University i Wielkopolskiej Szkoły Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe na kierunkach: Materiałoznawstwo produktów rafineryjnych i petrochemicznych na Politechnice Warszawskiej oraz Organizacja i zarządzanie na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Doświadczenie zawodowe zdobył m.in. jako Dyrektor Sprzedaży w Royal Unibrew Polska, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Selena CO, Dyrektor Wykonawczy ds. Handlu Produktami Petrochemicznymi w PKN Orlen SA. Pełnił także funkcje w organach spółek prawa handlowego jako Członek Rady Nadzorczej w firmach: Anwil SA, Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., Unipetrol RPA w Republice Czeskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Petrochemicznego (EPCA) z ramienia PKN Orlen SA.

Bogusław Mieszczak, powołany na stanowisko Członka Zarządu ds. operacyjnych w Selenie FM SA, odpowiada za sprawne funkcjonowanie zakładów produkcyjnych Seleny. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie ciągłości i terminowości dostaw towarów do spółek i innych klientów oraz partnerów Grupy w Polsce i za granicą. Innymi ważnymi obszarami, za które jest odpowiedzialny Bogusław Mieszczak jest zarządzanie systemami jakości oraz bezpieczeństwo pracy (BHP).

Nowy Członek Zarządu ds. operacyjnych Selena FM SA - Bogusław Mieszczak - jest absolwentem Wydziału Odlewnictwa na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Swoje doświadczenie zdobył podczas długoletniej współpracy z Fabryką Samochodów Małolitrażowych (FSM) / FIAT Auto Poland, a także jako Dyrektor Odlewni Metali Niezależnych w Bielsku Białej i Odlewni Żeliwa w Skoczowie.

Następnie pracował jako Dyrektor Zarządzający w firmie TI Automotive (globalny producent podzespołów samochodowych). W latach 2017-2018 był Dyrektorem Naczelnym przedsiębiorstwa SIAT we Włoszech (MI), które jest wiodącym producentem maszyn do pakowania z grupy Maillis oraz jednocześnie był Członkiem Zarządu firmy Combi - joint venture pomiędzy SIAT a firmą 3M.

Źródło i zdjęcia: Selena

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: