Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Continental zwiększa moce produkcyjne

Ocena: 0
1460
11 grudnia 2013 r. firma Continental ogłosiła plany rozbudowy zakładów produkujących ogumienie do pojazdów ciężarowych i autobusów w Otrokovicach (Czechy). Nakładem 165 mln euro Continental zamierza w ciągu najbliższych lat zrealizować kolejny etap programu inwestycji w Dziale Ogumienia.
Rozbudowa zakładów w Otrokovicach jest strategicznym przedsięwzięciem ukierunkowanym na długofalowy wzrost. Zakład będzie nie tylko – jak do tej pory – zaopatrywał Europę, Bliski Wschód i Afrykę – ale stanie się także centrum produkcyjnym obsługującym rynki w obu Amerykach i Rosji. W wyniku realizacji zaplanowanego na 5 lat programu rozbudowy fabryka podwoi moce produkcyjne w zakresie opon do pojazdów ciężarowych i autobusów do prawie 1,5 mln sztuk rocznie.

W tym roku Continental informował już o zamiarach zainwestowania w ciągu najbliższych lat 95 mln USD (ok. 70 mln euro) w produkcję opon do pojazdów ciężarowych i autobusów w Ameryce Północnej, w Mount Vernon (USA) oraz 100 mln euro w największe należące do firmy zakłady produkujące opony do pojazdów ciężarowych i autobusów w Europie w Puchovie (Słowacja).

Przy obecnych mocach produkcyjnych wynoszących 700 tys. opon do pojazdów ciężarowych i autobusów oraz 21 mln opon do samochodów osobowych i dostawczych rocznie zakłady w Otrokovicach są największą fabryką ogumienia należącą do firmy Continental na świecie.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (212) 2014
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: