Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Co KH-Kipper pokazał na IAA 2018?

Ocena: 4.4
1402

Zakończone niedawno Międzynarodowe Targi Samochodów Użytkowych IAA w Hanowerze pokazują, że branża transportowa jest w świetnej kondycji. W stolicy Dolnej Saksonii wiele uwagi poświęcono innowacyjnych rozwiązaniom, w tym pojazdom elektrycznym oraz zachwycającym konceptom pojazdów autonomicznych. 90% wyprodukowanych  przez KH-Kipper zabudów jest eksportowane, nie tylko na rynki europejskie, ale i w bardziej odległe części świata, dlatego targi hanowerskie są doskonałym miejscem spotkań z zagranicznymi kontrahentami.

Zabudowa tylnozsypowa KH-Kipper W1U na podwoziu Mercedes-Benz 8x4 z elektrycznym system plandekowym firmy Marcolin. Fot. KH-Kipper

Przy wsparciu dystrybutorów zabudów KH-Kipper z Niemiec i Luksemburga, na stoisku polskiego wystawcy zlokalizowanym na terenie zewnętrznym pokazano dwie wywrotki z zabudowami budowlanymi. MAN 6x4 z zabudową trójstronną W3H wyposażony został w lewą burtę hydrauliczną ułatwiającą wysyp sypkich ładunków w oddaleniu od kół pojazdu. Zaś na podwoziu Mercedes-Benz 8x4 z zabudową tylnozsypową W1U zamontowano elektryczny system plandekowy firmy Marcolin. Oryginalny system plandekowy Transcover można było zobaczyć na zabudowie trójstronnej KH-Kipper typ W3H na podwoziu Volvo 6x4 prezentowanej na stoisku brytyjskiej firmy.

W pierwszym dniu Targów firma KH-Kipper zorganizowała na swoim stoisku konferencję prasową poświęconą projektowaniu zabudów na podwoziach. Tak zwany design, czyli nowoczesne przemysłowe wzornictwo łączące w sobie funkcjonalność i estetykę w jednym, nabiera coraz większego znaczenia nie tylko w dziedzinach taki jak opakowania, telefony lub wyposażenie wnętrz, ale i w projektowaniu pojazdów transportowych. Projektowanie jest motorem rozwoju zabudów, pozwalającym dostosować produkt do indywidualnych potrzeb klientów. Nabiera ono coraz większego znaczenia nawet u producentów pojazdów, którzy do tej pory działali wg wyznaczonego standardu, a modyfikacje pojazdu były możliwe tylko w ograniczonym stopniu.

Źródło: KH-Kipper

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: