Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Budimex SA zakończył budowę Aparthotelu "Termy Uniejów"

Ocena: 0
1860

Firma Budimex zakończyła roboty budowlane związane z inwestycją w Uniejowie. 20 września 2019 roku miało miejsce uroczyste otwarcie czterogwiazdkowego Aparthotelu "Termy Uniejów". Budynek wyróżnia się wyjątkową bryłą i otoczeniem. Powierzchnia obiektu zajmuje ok. 10 tys. m2.

Realizacja bijąca rekordy

Wybudowany przez Budimex Aparthotel w Uniejowie to nowoczesny i funkcjonalny budynek, który pomieści aż 172 apartamenty. "Realizacja tak dużej inwestycji, z wieloma rozwiązaniami technologicznymi i logistycznymi została zakończona w rekordowym tempie. Zajęła naszej firmie jedynie 18 miesięcy. To potwierdza, że Budimex specjalizuje się nie tylko w kontraktach drogowych, ale z powodzeniem realizuje także nowoczesne obiekty o przeznaczeniu hotelarskim" - mówi  Dariusz Blocher, prezes Budimex S.A.

Budimex szyję na miarę

Budowa hotelu wymagała rozwiązań, które ułatwią obsłudze oraz gościom korzystanie z jego infrastruktury. Generalny wykonawca wprowadził wiele właściwych systemów, które sprawiły, że "Termy Uniejów" to bardzo przemyślany projekt. O funkcjonalności hotelu świadczą m.in. specjalna droga do zaplecza budynku, odpowiednia organizacja miejsc postojowych czy 4 windy, z czego jedna przeznaczona do zaplecza gastronomicznego. Warto podkreślić, że miasto, w którym zrealizowano inwestycję należy do najpopularniejszych ośrodków oferujących odwiedzającym korzystanie z wód termalnych wydobywanych w głębi ziemi. W Aparthotelu zostały one wykorzystane także w systemie ogrzewania całego obiektu. Realizacja inwestycji wiązała się z licznymi wyzwaniami, m.in. z kopaniem w gruntach nawodnionych, logistyką, jak również z odpowiednim zabezpieczeniami i ogrodzeniem okolicznych lasów. Budowa realizowana była bowiem na terenach Natura 2000.

Podczas 18 miesięcy prac, Budimex przy wznoszeniu hotelu w Uniejowie zużył 4 500m3 betonu, 670 ton stali zbrojeniowej oraz 257 500 sztuk silikatów. Powstał obiekt o konstrukcji słupowo-ryglowej, z tynkiem cienkowarstwowym oraz okładziną z płyt elewacyjnych. "W inwestycji zastosowano wentylację mechaniczną w częściach ogólnodostępnych, grawitacyjną w jednostkach mieszkalnych oraz mechaniczną w węzłach higieniczno-sanitarnych" - mówi Tomasz Ciszewski, kierownik budowy w firmie Budimex SA.

Program DALUX

Realizacja Aparthotelu w tak rekordowym tempie to zasługa m.in. wykwalifikowanego zespołu budowlanego oraz wykorzystania programu DALUX. Mowa o aplikacji umożliwiającej zarządzanie dokumentacją i pozwalającej na dostęp do projektów z urządzeń mobilnych. "Jako generalny wykonawca realizujemy nasze inwestycje wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Usprawniają one prace całego zespołu na każdym etapie projektu" - mówi Dariusz Blocher, prezes Budimex SA.

Źródło i zdjęcia: Budimex

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ