Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Bobcat pomaga po powodzi

Ocena: 0
1606
Sprzęt marki Bobcat i trzech operatorów – wolontariuszy odegrało ważną rolę podczas gruntownego sprzątania i odbudowy po gwałtownych ulewach, które miały miejsce 7–8 sierpnia br. w regionie Liberca na północno-centralnym terenie Republiki Czeskiej. 24-godzinne opady deszczu odpowiadające 3-miesięcznym opadom wywołały rozległą powódź, która spowodowała ogromne zniszczenia domów oraz infrastruktury na tym terenie.

Koparka Bobcat E45 pomaga w porządkach po sierpniowej powodzi w czeskiej Chrostavie
Fot. Bobcat


W natychmiastowej odpowiedzi na prośbę regionalnej straży pożarnej o nagłe wsparcie, 8 sierpnia br. Centrum Treningowe Doosan – Bobcat w Dobris znajdującym się 45 km na południe od Pragi, natychmiast wysłało ładowarkę Bobcat S330, ładowarkę gąsienicową T320, małą koparkę E45 oraz wieżę oświetleniową Doosan Portable Power dla miasta Chrastava, które w bardzo dużym stopniu zostało zniszczone przez powódź.

Szybka odpowiedź na prośbę o nagłe wsparcie była koordynowana przez zespół wsparcia z Centrum Rozwoju Produktu i Szkoleń pod kierownictwem Jaroslava Fisera, Arnaud Gabarre’a i Stanislava Fouknera.

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (172) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: