Bloki z naturalnego perlitu System 3E

Ocena: 5
1952

W Dubaju trwa największe wydarzenie gospodarcze na świecie - Expo 2020 Dubai. Uroczyście otwarta na początku października wystawa daje krajom z całego świata możliwość zaprezentowania swojego potencjału biznesowego, a przede wszystkim dokonań technologicznych i naukowych. Polska dzięki Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu również mogła zaprezentować swoje osiągnięcia, w tym nazwane rewolucją budowalną - bloki z naturalnego perlitu System 3E.

 

Fot. https://expo.gov.pl/

Tegoroczna wystawa w Dubaju jest największą z dotychczasowych i jednocześnie pierwszym tego typu wydarzeniem zorganizowanym w krajach arabskich. Szacunki mówią, że odwiedzi ją 18 milionów zwiedzających, ludzi biznesu, nauki, delegacji państwowych oraz turystów. Tradycja Expo World Exhibitions sięga 1851 roku, kiedy w Londynie po raz pierwszy zainicjowano wystawę pokazującą ówczesny dorobek przemysłowy wybranych krajów. Ideą targów przez kolejne lata stało się dzielenie wiedzą, prezentacja naukowych i technicznych osiągnięć oraz stwarzanie nowych możliwości biznesowych. 

W czwartek 5 listopada w polskim pawilonie odbyła się debata pt. “Eko miasto – gdzie ekonomia łączy się ekologią”. Prowadzącym dyskusję był dr Maciej Kawecki, Prezes Instytutu Lema, który przedstawił kilka polskich rozwiązań, które są w jego opinii są przełomowymi dokonaniami technologicznymi czy naukowymi, w tym unikatowy System 3E. Jest to polska ekologiczna technologia, która od kilku lat rewolucjonizuje budownictwo. Polega na zastosowaniu w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym bloczków wytwarzanych z naturalnego minerału perlitu, z których stawia się ściany bez użycia spoiwa, chemii budowlanej i dociepleń. Dr Maciej Kawęcki, na koniec debaty, tak podsumował System 3E: 

  • Polski startup System 3E, dokonuje pierwszej od dziesięcioleci rewolucji w budownictwie, zastępując znany nam beton perlitem. Perlit jako surowiec, z którego są tworzone Elementy 3E,  nie wymaga zaprawy, tynku ani izolacji. Zmienia świat budownictwa.

Uczestnicy EXPO 2020 DUBAI, docenili ekologiczne cechy Systemu 3E, czyli naturalny materiał jakim jest perlit brak konieczności użycia szkodliwej chemii czy dociepleń z tworzyw sztucznych. Inną ważną dla nich cechą była niezwykle prosta i jednocześnie precyzyjna metoda stawiania ścian, czyli metoda klik-klik łączenia bloczków, dzięki której metr kwadratowy ściany powstaje w mniej niż pięć minut.

W Polsce ta technologia upowszechnia się coraz dynamiczniej, ponieważ, zastosowanie bloków System 3E pozwala skutecznie chronić środowisko naturalne. Zużycie wody jest czterokrotnie mniejsze niż w przypadku wykorzystania tradycyjnych technologii. Poziom wytwarzanych w trakcie budowy odpadów zmniejszono aż o 80 proc., a cały zastosowany materiał może być w całości poddany recyklingowi. Na terenie całej Polski powstało już 40 ekologicznych i energooszczędnych domów w technologii SYSTEM 3E. Obecnie realizowanych jest 20 inwestycji na terenie 9 województw, a w ciągu najbliższych tygodni wystartuje 20 kolejnych. Spółka zapowiada zwiększenie przychodów, rozwój technologii, ekspansję międzynarodową i specjalną ofertę domów do 70 m. kw. bez pozwolenia. Spółka planuje w ciągu 5 lat osiągnięcie sprzedaży na poziomie 500 domów budowanych rocznie.

 

Źródło: System 3E

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ