Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

BHP na budowach. Bezpieczeństwo się opłaca - wszystkim!

Ocena: 0
1925

W tym roku Tydzień Bezpieczeństwa - największa inicjatywa na rzecz poprawy BHP na polskich budowach - odbędzie się w dniach 14-20 maja.

Tegoroczne hasło, które będzie towarzyszyć naszym działaniom brzmi "Bezpieczeństwo się opłaca. Wszystkim". Na zaniedbaniach w obszarze BHP tracą bowiem wszyscy - od pracowników na budowach, przez generalnych wykonawców, podwykonawców, inwestorów, po system ubezpieczeń i ochrony zdrowia.

Mostostal Warszawa, traktując kwestie związane z bezpieczeństwem i BHP jako priorytetowe, jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie - inicjatywy utworzonej w sierpniu 2010 r. przez siedmiu największych generalnych wykonawców w naszym kraju. Misją Porozumienia jest prowadzenie działań na rzecz podniesienia poziomu kultury bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej, a celem wyeliminowanie wypadków śmiertelnych na polskich budowach.

"Kilka lat temu jako Porozumienie wyznaczyliśmy sobie wspólne cele. Ich realizacja przynosi widoczne efekty płynące z bezpiecznej pracy. Sprawmy, aby podobnie myśleli i działali nasi partnerzy i kontrahenci. Niech bezpieczeństwo stanie się dla wszystkich wartością nadrzędną, która przynosi wymierne korzyści. Wykorzystajmy ogromną skalę przedsięwzięcia i zaangażujmy w jego realizację wszystkie strony procesu inwestycyjnego. W tym roku szczególnie zależy nam na obecności naszych inwestorów. Zaprośmy ich i zachęćmy do wspólnych aktywności, które będą realizowane podczas Tygodnia Bezpieczeństwa. Ogólnopolski charakter akcji, umożliwia pokazanie naszej siły i konsekwencji" - czytamy w komunikacie wydanym przez Mostostal Warszawa.

Źródło: Mostostal Warszawa

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: