Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Bezszczotkowy strug AEG

Ocena: 4.5
3277

AEG dostarcza elektronarzędzia odpowiadające na potrzeby profesjonalistów. Jednym z najnowszych produktów w portfolio jest bezszczotkowy strug BHO18 BL-0. Zapewnia on możliwość pracy w dowolnym miejscu, a także dużą dokładność strugania, fazowania i wręgowania, dzięki mocnemu silnikowi i łatwej regulacji.

Dzięki funkcji regulacji głębokości strugania za pomocą pokrętła strug BHO18 BL-0 umożliwia idealnie precyzyjne fazowanie. Fot. AEG

AEG z myślą o pracy cieśli i stolarzy wprowadziła do swojej oferty nowy strug bezszczotkowy BHO18 BL-0, który może być stosowany w wielu etapach obróbki drewna.Produkt umożliwia struganie, wręgowanie i fazowanie drewna. Został wyposażony w bezszczotkowy silnik zapewniający do 16000 obrotów/minutę. To zapewnia dokładne i jakościowe wykończenie materiałów, nawet z twardego drewna.

W ramach portfolio AEG można wyposażyć narzędzie w odpowiedni do swoich potrzeb akumulator. Technologia Prolithium-Ion zastosowana we wszystkich akumulatorach AEG gwarantuje nieprzerwaną pracę, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, także przy niskiej i wysokiej temperaturze od -18 do +50°C. Indywidualny monitoring ogniw oraz system potrójnej ochrony zapobiegają przeciążeniu i przegrzaniu nawet podczas bardzo wymagających działań, a to umożliwia pełne dopasowanie do oczekiwań profesjonalistów z branży. Indywidualny monitoring ogniw optymalizuje proces ładowania i rozładowywania ogniw, co zapewnia użytkownikowi pełną kontrolę nad efektywnością wykonywanych działań. Wbudowany monitoring temperatury pozwala nie tylko na bieżącą ocenę stopnia nagrzania elektronarzędzia, ale również poprzez wyłącznik termiczny, dodatkowo chroni akumulator przed skutkami przegrzania urządzenia. Monitoring przeładowania wyłącza z kolei narzędzie w sytuacji, gdy może dojść do uszkodzenia akumulatora i narzędzia, gwarantując użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa i dłuższą żywotność sprzętu.

Dzięki technologii akumulatorowej BHO18 BL-0 zapewnia pracę w dowolnym miejscu, zmniejszając ryzyko związane z wypadkami, np. z powodu potknięcia się o kabel.

BHO18 BL-0 wyróżnia się łatwością dopasowania do potrzeb użytkownika. Strug AEG ma duże możliwości usuwania materiału. To za sprawą odwracalnego ostrza tnącego z otworami wyrzutowymi o szerokości 58 mm. Z kolei regulowana głębokość cięcia do 2 mm pozwala dokładnie kontrolować ilość usuwanego materiału. Sprzęt posiada także opatentowaną funkcję regulacji głębokości strugania za pomocą pokrętła. Umożliwia to obniżenie stopy do 2 mm, ograniczając ślady obróbki, jak również idealnie wyważone oraz precyzyjne fazowanie np. krawędzi. Wyrzut wiórów można ustawić z prawej lub lewej strony. To gwarantuje pracę w różnych warunkach i pozwala na wybranie najwygodniejszej pozycji do wykonywania działań.

Strug bezszczotkowy AEG został zaprojektowany z myślą o komforcie użytkowników. Dzięki ergonomicznej rękojeści, a także wytrzymałej, stabilnej stopie, użytkownik ma pełną kontrolę nad narzędziem w trakcie pracy. Podpórka w stopie struga zapewnia także większe bezpieczeństwo i minimalizuje możliwość przypadkowego uszkodzenia materiału, ponieważ w czasie przerwy w działaniu nieużywany strug nie styka się bezpośrednio z drewnem.  

Specyfikacja techniczna BHO18 BL-0

  • Zasilanie: akumulatorowe
  • Napięcie akumulatora: 18 V
  • Typ akumulatora: litowo-jonowy
  • Prędkość 16000 obrotów/min
  • Szerokość strugania: 82 mm
  • Głębokość strugania: 0-2,0 mm
  • Głębokość wrębu: 0-12,5 mm

Źródło: AEG

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ