Bezpieczeństwo priorytetem na budowach Echo Investment

Ocena: 4.7
4408

Ponad 8,3 mln przepracowanych godzin na 30 placach budowy, które prowadzone są zgodnie z działającym w firmie Systemem Zarządzania BHP i Ochroną Środowiska. "Jesteśmy odpowiedzialni za życie i zdrowie pracowników na naszych budowach, dlatego przykładamy tak dużą wagę do tych zagadnień" – mówi Steve Iddon, dyrektor ds. zdrowia i bezpieczeństwa w Echo Investment. Na 30 placach budowy w 2018 roku doszło do 16 wypadków i 13 drobnych incydentów. Łącznie z ich powodu na budowach stracone zostało 226 dni roboczych.

Steve Iddon, dyrektor ds. zdrowia i bezpieczeństwa w Echo Investment. Fot. Echo Investment

"Zakończyliśmy rok z częstotliwością wypadków wynoszącą 1,9%, która jest niższa niż średnia w branży wynosząca 2,5%. Rosnąca liczba budów sprawiła, że w ubiegłym roku zanotowaliśmy więcej zagrożeń. Naszym celem jest bezwypadkowość na placu budowy. Chcemy, aby po każdym dniu pracy na budowie wszyscy bezpiecznie mogli wrócić do swoich rodzin. W tym roku dużym sukcesem Echo Investment było wprowadzenie norm ISO 14001 i OSHAS 18001. To kolejny dowód na nasze zaangażowanie w tworzenie kultury bezpieczeństwa na budowach realizowanych przez naszą firmę. Od ponad roku w naszej firmie działa System Zarządzania BHP i Ochroną Środowiska, a w 2018 roku przeprowadziliśmy cykl szkoleń. Ponad 80 pracowników nadzoru Echo Investment wzięło udział w sesjach, które zorganizowaliśmy w Warszawie, Kielcach, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. W trakcie trzydniowych spotkań omawiane były wszystkie elementy systemu zarządzania. Każdy nasz nowy projekt jest zgodny z zasadami systemu".

Deweloper opracował też specjalną broszurę „Echo Investment - Najlepsze Praktyki BHP”. Jest ona dostępna na każdej budowie w wersji drukowanej.
"Zależy nam na tym, by w sposób jak najbardziej przejrzysty i bazując na przykładach z naszych budów pokazać, że przystosowanie budów do naszych wymagań jest możliwe. Podczas naszych wizyt na budowach w ostatnim czasie obserwowaliśmy dużo przykładów świetnych rozwiązań z zakresu BHP i ochrony środowiska, którymi warto się dzielić z koleżankami i kolegami z innych budów" – dodaje Steve Iddon.
W 2019 roku deweloper będzie nadal rozwijał kolejne działania z zakresu bezpieczeństwa na budowach – m.in. rozwijanie systemu oceny ryzyka na etapie projektu we współpracy z architektami i projektantami oraz kolejne szkolenia z pracownikami.
"Nasza struktura organizacyjna, systemy zarządzania, procedury i plany szkoleń zapewniają zgodność ze wszystkimi właściwymi przepisami, regulacjami i standardami. Ponieważ odpowiedzialność ekologiczna jest jednym z naszych głównych priorytetów, jest ona zintegrowana z głównymi procesami biznesowymi i planami naszej firmy. W duchu ciągłego doskonalenia angażujemy naszych pracowników, podwykonawców, partnerów i inne zainteresowane strony w proces zarządzania BHP i ochroną środowiskiem" - kończy Steve Iddon.
W ubiegłym roku na budowach Echo Investment doliczono się ponad 8,3 mln przepracowanych godzin – to o ponad 60% więcej niż w 2017 roku (5 mln).

Źródło: Echo Investment

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ