Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Autorskie technologie AEG

Ocena: 4.5
4427

Marka AEG od ponad 120 lat wspiera profesjonalistów w codziennej pracy. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań i wdrażaniu nowych technologii to gwarancja tworzenia przemyślanych i dopasowanych do oczekiwań zawodowców elektronarzędzi. Autorskie systemy AEG pozwalają na szybsze, bardziej wydajne i jakościowe działanie, również w ekstremalnych warunkach, w tym bardzo niskich i wysokich temperaturach.

System akumulatorów PRO18V i technologia PROLITHIUM-ION pozwalają na pracę elektronarzędziami AEG nawet w ekstremalnych warunkach. Fot. AEG

Marka AEG stworzyła szerokie portfolio elektronarzędzi dla użytkowników profesjonalnych, trudniących się  wieloma specjalizacjami z branży budowlanej i wykończeniowej.

Dzięki autorskim i zaawansowanym technologiom oferta AEG gwarantuje najwyższą swobodę, elastyczność i wydajność działania, niezależnie od ciężkich warunków pracy. Są to rozwiązania o szerokim spektrum  zastosowania, takie jak system akumulatorów PRO18V, czy potrójna ochrona PROLITHIUM-ION. Marka wdraża również technologie, które maksymalizują czas pracy narzędzi, zwiększając ich wydajność oraz wytrzymałość, aby w konsekwencji podnieść komfort użytkowania i poprawić efekty wykonanego działania.

Trzy kluczowe technologie PROLITHIUM-ION

Technologia PROLITHIUM-ION została zastosowana we wszystkich akumulatorach AEG. Gwarantuje ona nieprzerwaną pracę, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Dzięki niej narzędzia AEG mogą pracować zarówno w niskiej temperaturze do -18°C, jak i ekstremalnie wysokiej, nawet +50°C. System zapewnia optymalną moc, chroniąc zarówno akumulator, jak i narzędzie pracy na 3 sposoby.

Indywidualny monitoring ogniw nadzoruje poziom naładowania poszczególnych ogniw i rozładowuje je w tym samym tempie. To rozwiązanie wydłuża czas pracy akumulatora oraz zapewnia jego maksymalną żywotność.

Drugą kluczową technologią, opracowaną i zastosowaną przez AEG, jest monitoring przeładowania. To rozwiązanie zapobiega przeciążeniu i przegrzaniu nawet w ekstremalnych warunkach. Sprzęt wyłącza się przed krytycznym momentem, aby uniknąć  uszkodzenia zarówno akumulatora, jak i samego narzędzia. To rozwiązanie znacząco wydłuża żywotność sprzętu. Jest to także gwarancja większego bezpieczeństwa dla samego użytkownika, bowiem minimalizuje możliwość wystąpienia spięcia w narzędziu i tym samym ogranicza prawdopodobieństwo pożaru.

Monitoring temperatury to z kolei system, który pozwala kontrolować stopień nagrzania urządzenia. Zastosowany wyłącznik termiczny zapewnia ochronę akumulatora przed osiąganiem zbyt wysokiej temperatury i uszkodzeniem narzędzia.

Technologia dla każdego narzędzia

AEG nieustannie rozwija i ulepsza elektronarzędzia, aby jak najlepiej odpowiedzieć na oczekiwania użytkowników. Sprzęty zaprojektowane w oparciu o autorskie technologie wyróżniają się jakością, wydajnością, a także rozwiązaniami, których celem jest maksymalna poprawa komfortu pracy profesjonalistów z branży.

Właśnie z tego powodu powstała bezszczotkowa cicha zakrętarka udarowa AEG BSS18OP. Wykorzystana w niej technologia Oil Pulse umożliwia obniżenie poziomu hałasu generowanego przez mechanizm udarowy do zaledwie 73 dB. To o 30% mniej decybeli niż konkurencja w zamian za jeszcze szybsze działanie (do 30%). Benefitem tego rozwiązania jest możliwość bardziej komfortowej pracy w zamkniętych pomieszczeniach, w przeciwieństwie do działania z innymi, głośniejszymi modelami.

Z kolei bezszczotkowe sztyfciarki, np. model B16N18, to pierwsze tego typu narzędzia z technologią Vacuum Drive, która zapewnia komfort pracy bezprzewodowej. Eliminuje także konieczność używania hałaśliwych sprężarek, masywnego węża sprężonego powietrza czy kosztownych naboi gazowych.

Ponadto bezszczotkowa wkrętarka do suchej zabudowy 18V BTS18BL, dzięki funkcji Push Drive zapewnia najdłuższy na rynku czas pracy. Umożliwia wkręcenie nawet do 3000 wkrętów na jednym naładowaniu.

AEG wśród swoich nowatorskich technologii posiada także system antywibracyjny AVS. Zapewnia on większą kontrolę nad narzędziem i w rezultacie większe bezpieczeństwo pracy.

Źródło: AEG

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ