Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Automatyczny wózek jutra

Ocena: 0
2161
Automatyzacja, uniwersalność, a przy tym nieograniczone możliwości pracy – taką wizję przyszłości intralogistyki roztacza firma Still.

Wózek CubeXX
Fot. Still

Najnowszy model koncepcyjny CubeXX, który powstał we współpracy z biurem projektowym Teams Design, łączy w sobie wzornictwo na najwyższym światowym poziomie z niespotykanymi do tej pory możliwościami. Pełna wielozadaniowość została osiągnięta dzięki zamknięciu funkcjonalności 6. sprawdzonych pojazdów wewnątrzmagazynowych w dynamicznej i kompaktowej formie.

Najnowsza propozycja firmy Still obfituje w technologiczne nowinki. Tryb automatyczny pozwala na optymalizację codziennej pracy w magazynie. Dzięki możliwości całkowitego złożenia masztu, kabiny oraz wideł CubeXX staje się niezwykle kompaktowy i zwrotny, bez trudu poruszając się po wąskich korytarzach i niewielkiej przestrzeni. Nieograniczone możliwości manewru zapewnia także możliwość zwrotu pojazdu o 360° w miejscu. Regulowany maszt, opcjonalne wysunięcie wsporników czy dodanie przeciwwagi umożliwiają dowolną adaptację wózka do wykonywanych zadań. Przekształcenie pojazdu w pełni funkcjonalny wózek z przeciwwagą, wózek dwupoziomowy, zestaw transportowy, wózek wysokiego podnoszenia lub komisjonowania poziomego jest intuicyjne i bezpieczne.

Pojazd został wyposażony w baterię litowo-jonową, która pozwala uzyskać znakomitą efektywność przy bardzo kompaktowych wymiarach całej konstrukcji. CubeXX ma także możliwość automatycznej identyfikacji kierowcy. Z pomocą chipa umieszczonego np. w ubraniu, rozpoznaje operatora i zapisuje jego indywidualne ustawienia: konfigurację fotela, automatyczne ustawienie języka na wyświetlaczu lub programu dla początkujących kierowców. Szczególny nacisk położony został także na aspekt ekologiczny. Dzięki możliwości usunięcia przeciwwagi uzyskano znaczną oszczędność energii.

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (182) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: