Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

50. urodziny Fuso Canter

Ocena: 0
1903
Pierwsze wcielenie Fuso Canter zadebiutowało w marcu 1963 roku. 50 lat i osiem generacji później przebojowy model świętuje okrągłe urodziny z ponad 3,7 mln egzemplarzami sprzedanymi od chwili premiery. Lekka ciężarówka Fuso Canter to wizytówka spółki zależnej koncernu Daimler – Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, oferowana w ponad 150 krajach świata. Fuso Canter na rynek europejski produkowany jest w Portugalii od 1980 roku i cieszy się na Starym Kontynencie stale rosnącą popularnością.

Od ubiegłego roku Fuso Canter dostępny jest w Europie w wersji hybrydowej, która zużywa o 23% mniej paliwa od porównywalnego Cantera, a jego zakup zwraca się w ciągu 3–4 lat
Fot. Mitsubishi


Niedawno ekonomiczny Fuso Canter Eco Hybrid zdobył nagrodę „Best Energy Efficient Product Award” (najbardziej wydajny energetycznie produkt) podczas wystawy „SEAI Energy Show 2013” w Dublinie. Hybrydowa ciężarówka została także uhonorowana prestiżowym tytułem „Irish Green Commercial of the Year 2013” (Zielony samochód użytkowy w Irlandii 2013 roku).

Oprócz 50. urodzin Fuso Canter, spółka Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation – założona w styczniu 2003 roku – świętuje również 10-lecie działalności i 80. rocznicę marki Fuso, istniejącej od 1932 roku.

Pierwsza generacja modelu – Canter T720 z przednim napędem i 2-tonową ładownością – pojawiła się na japońskim rynku w marcu 1963 roku. Od tej pory minęło już ponad pół wieku. Obecnie oferowany Canter ósmej generacji odzwierciedla ciągły rozwój technologiczny modelu. Fuso Canter Eco Hybrid łączy maksymalną wydajność ekonomiczną z przyjaznością środowisku dzięki innowacyjnej technologii hybrydowej i dwusprzęgłowej przekładni Duonic. Poza rynkami europejskimi model ten będzie sukcesywnie wprowadzany do sprzedaży w innych częściach świata. Od lutego 2013 roku jest dostępny w Australii.

Forum Budowlane, nr 5 (204) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ